Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent
Ile w praktyce trwa wydanie decyzji kredytowej, zacznę od siebie:

-Bank PKO BP S.A. - wniosek (komplet wszystkich dokumentów) złożony 03.07 o 10.00, zakup + wykończenie mieszkania (rynek pierwotny, Płock, mazowieckie)

-Wkład własny 20%, kwota kredytu 354 000 zł

05.07 dostałem alert z BIKu, że mnie sprawdzają, 5 min. później z KRD
06.07 dzwoniła Pani rzeczoznawca ws. operatu, wiem że 07.07 była u dewelopera

Od tamtej pory totalna cisza, byłem przekonany że po zrobieniu wyceny już idzie z górki... zaczynam żałować, że nie złożyłem jeszcze do Aliora. Jak to wygląda u Was?
  • 22
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Razem z Żoną złożyliśmy papiery do 3 banków i właśnie po ok półtorej tygodnia z Pekao była już decyzja ostateczna. Teraz sprawdzenie nieruchomości przez bank. Ciekawy jestem jak długo to teraz potrwa.
  • Odpowiedz
@Smilex: Wydaje się obecnie na podstawie informacji na grupkach fb, że pekao jest dużo bardziej wydolne niż pko bp, ja podpisałem już umowe w pekao nawet, byłem jedną z tych 21 osób o których była informacja xD, ale wniosek składałem już 16 czerwca w tym programie prewniosków, które potem ładnie skonwertowali na te BK2. Umowa podpisana 12 lipca, chciałem wycofać wniosek z pko bp, a oni mi ze nie mogą wycofać
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson no właśnie jak porównywaliśmy oferty z doradcą to Pekao wyszło najkorzystniej zwłaszcza jeżeli chodzi o koszty początkowe, które tak naprawdę kończyły się na ubezpieczeniu nieruchomości na rok z góry za kilkaset złotych. oprocentowanie też wyszło w okolicach tych 2%.
  • Odpowiedz
@Smilex: Jak sie bierze w parze, to nie trzeba w pekao ubzpieczenia na życie więc już w ogóle oferta jest bezkonkurencyjna. Ja biorę solo i pekao i tak wypadło znacznie korzystniej od pko bp, które ma takie samo oproceontowanie ale bierze 1,2 czy tam 1,3% prowizji, nawet jak wykupisz ubezpieczenie na życie.
  • Odpowiedz
Dlaczego nie pekao? Ja już u nich podpisałem umowę xd


@DeoLawson: Może kwestia karencji w Pekao jeśli rynek pierwotny (nieruchomość w budowie?) + dobiera kwotę na wykończenie co też może ten okres jeszcze wydłużyć, bo kredyt wypłacany w transzach i trzeba czekać na protokół odbioru mieszkania, aby wypłacić kwotę przeznaczoną na wykończenie.

Ja ze swojego doświadczenia też powiem, że jeszcze czekam na decyzję w PKO BP, gdyż pomimo troszkę niższych kosztów
  • Odpowiedz
@zdezorientowany2022: XD, ale wiesz że okres karencji w pekao na wniosek skraca ? Wypłacisz całą kwotę kredytu i cyk. A w pko bp karencja może być krótsza niż pełna wypłata jeśli dobierasz środki na wykończenie? Bo przyznam że nie wiem
  • Odpowiedz
ale wiesz że okres karencji w pekao na wniosek skraca ? Wypłacisz całą kwotę kredytu i cyk. A w pko bp karencja może być krótsza niż pełna wypłata jeśli dobierasz środki na wykończenie? Bo przyznam że nie wiem


@DeoLawson: Tak słyszałem o tych wnioskach w Pekao, pomimo że doradca w Oddziale Pekao mi tego nie potwierdził (a pytałem kilkukrotnie czy można to skrócić). W Pekao twardo stali na stanowisku, że karencja
  • Odpowiedz
@zdezorientowany2022: Bo w umowie im wewnętrzne procedury nie pozwalają na wpisanie tego, ale mam od nich twarde stanowisko mailowe, wraz z cytatem z instrukcji wewnętrznej że na wniosek to skracają.
To znaczy jak masz w pekao, wypłacasz pierwsza transze i po 2 miesiącahc zaczynasz spłacać raty kapitałowo odsetkowe od tej transzy, a potem wypłacasz drugą transzę na wykończenie ?
  • Odpowiedz
To znaczy jak masz w pekao, wypłacasz pierwsza transze i po 2 miesiącahc zaczynasz spłacać raty kapitałowo odsetkowe od tej transzy, a potem wypłacasz drugą transzę na wykończenie ?


@DeoLawson: Ja mam taką sytuację, że 1 transzę przeznaczoną na dokończenie finansowania zakupu nieruchomości muszę zapłać do grudnia, natomiast 2 transzę przeznaczoną na sfinansowanie wykończenia wypłacą mi w momencie gdy będę miał już protokół odbioru mieszkania co wg umowy deweloperskiej nastąpić ma
  • Odpowiedz
biorę solo i pekao i tak wypadło znacznie korzystniej od pko bp, które ma takie samo oproceontowanie ale bierze 1,2 czy tam 1,3% prowizji, nawet jak wykupisz ubezpieczenie na życie.


@DeoLawson: 0,5% prowizji przy ubezpieczeniu na życie, z którego rezygnujesz od razu po opłaceniu pierwszej rocznej składki. Ale tak Pekao i tak still korzystniej
  • Odpowiedz
@DeoLawson: 0,5% prowizji przy ubezpieczeniu na życie, z którego rezygnujesz od razu po opłaceniu pierwszej rocznej składki. Ale tak Pekao i tak still korzystniej


@zdezorientowany2022: Jesteś pewien, że można zrezygnować, w pko z tego ubezpieczenia po roku w tym programie? Mi powiedzieli, że musi być w tym produkcie przez 5 lat, inaczej niż dla zwykłego kredo. Jeśli serio tak jest, to by znacznie poprawiało opłacalność pko.
  • Odpowiedz
Jesteś pewien, że można zrezygnować, w pko z tego ubezpieczenia po roku w tym programie? Mi powiedzieli, że musi być w tym produkcie przez 5 lat, inaczej niż dla zwykłego kredo. Jeśli serio tak jest, to by znacznie poprawiało opłacalność pko.


@DeoLawson: A nie mylisz przypadkiem ofert PKO BP? Bo jest też opcja z ubezpieczeniem od utraty pracy i tam rzeczywiście musisz to utrzymać minimum przez 4 lata i koszty takiej
  • Odpowiedz
  • 0
@zdezorientowany2022: ja też wybrałem ofertę z prowizją 0,5% + ubezpieczenie na życie, koszty początkowe to będzie coś w granicach 3400 zł płatne podczas podpisywania umowy kredytowej, trzeba jeszcze liczyć koszty notarialne więc pewnie zamknę się w okolicach 5-6 tys. zł na start. Zdolność mam bez problemu nawet na zwykły kredyt, stąd złożenie dokumentów tylko do jednego banku. Jedyny problem to fakt, że do 15.08 muszę podpisać umowę deweloperską, więcej nie ugrałem
  • Odpowiedz
To bym powiedział że tej różnicy praktycznie nie ma w przypadku kredytu dla singla. To mnie zrobili w #!$%@? w oddziale PKO bp.


@DeoLawson: Zgadza się. Zostaje Ci ta kosmetyka w stylu, że operat PKO BP to 400 zł, a w Pekao kontrola nierucha 184,50 zł ale to już są rzeczy pomijalne. Niestety moim zdaniem to z doradcą, czy bezpośrednio w oddziale to zawsze mogą Cię wprowadzić w błąd lub czegoś
  • Odpowiedz
@eloslaw: Od aliora dostałem formularz informacyjny tego samego dnia co złożyłem kwity - 03.07. Z PKO dostałem chyba po 2 dniach a z Pekao czekam już drugi tydzień na cokolwiek :/
  • Odpowiedz
@eloslaw Złożyłem 4.07 do Aliora, Pekao i PKOBP. Alerty z BIK dostałem 4.07 (od razu po złożeniu wniosku, chyba Alior) oraz 15.07 (nie wiem który). Na razie brak decyzji.
  • Odpowiedz