Wpis z mikrobloga

#komputery #internet #technologia #informatyka #pcmasterrace
Czołem obywatele i obywatelki,
Mam problem. Na moim wiejskim domku jest problem z internetem. Otóż zasięg przeważnie jest całkiem ok, o tyle połączenie LTE jest strasznie nierówne, a co gorsze - w przeważającej części dnia jest po prostu słabe. Wcześnie rano potrafi to być 10-20mbps, o tyle z biegiem dnia potrafi spaść nawet do 0.5mbps. Wg mapy sieci PLUS i PLAY znajduję się w strefie LTE. Pytanie czy da radę jakoś osiągnąć bardziej stabilne i o wyższej prędkości łącze?
Korzystam z internetu na kartę PLAY zainstalowanego w pradawnym modemie Huawei E5573, lecz w sumie prędkość wg speedtesta z tego urządzenia w miarę pokrywa się z tym, co mam w telefonie w sieci PLUS. Jakiś router na kartę SIM (to jest kluczowe) cokolwiek zmieni? Czy trzeba jakiś wzmacniacz instalować? Legalne to wgl?
Pozdrawiam
  • 12
Pytanie czy da radę jakoś osiągnąć bardziej stabilne i o wyższej prędkości łącze?


@w00nski: jak wybijesz innych korzystających

Czy trzeba jakiś wzmacniacz instalować? Legalne to wgl?


@w00nski: nie
@xyz_xyz: napisałem, że Play jest 1km dalej:
Play ID: ZNI0701
GSM1800 LTE1800 LTE800 UMTS900 Szczegóły...

Kolejny nadajnik play jest 5km od mojego miejsca, potem 6-7 itd
@w00nski to że kilometr dalej to nic nie daje, kwestia w jakich pasmach nadaje. wyglada ze 1800 i 800 szału nie ma. w tej lokalizacji celowal bym w tmobile ( 2100, 1800,800) ale trzeba by tez zrobic speedtesty. co do tańszych rozwiązań, pewnie są ale wolał bym szukać używki mikrotika jak chcesz taniej.
@w00nski: Zainstaluj antene zewnetrzna i podlacz ja do routera/switcha/access pointa w budynku skretka, moze pobaw sie z roznymi starterami. O wzmacniaczu nawet nie mysli jesli nie bedzie instalowany przez operatora.
Za wzmacniacz masz wizyte albo z uke albo od smutnych panow za zagluszanie licencjonowanej czestotliwosci.
@krzywy_kanister walil bym te anteny zewnętrzne chyba że ktoś ma możliwość użycia max1- 2 metrów kabla, powyżej tej długości tłumienie przewodu przewyższa zysk z średniej klasy anteny :/, lepiej walnąć całe urządzenie zewnętrzne zintegrowane, wtedy dopiero moim zdaniem ma to sens
@xyz_xyz: no dobra, tak patrzę i ten microtic wydaje się sensowną opcja, ale nie lubię kupować produkty bez jego zrozumienia. Wyjaśnij proszę dlaczego ten model, a nie wyższy/niższy, bo jak wpisuję na allegro 'access point mikrotik' to są i takie za 200zl, więc zastanawiam się na czym polega wyższość tego modelu/zestawu, który wstawiles.
Z góry dzięki, pozdrawiam