Wpis z mikrobloga

@Pierdyliard: Pytanko techniczne. Dlaczego na tym przeglądarkowym emulatorze zawsze te gry tną? W zasadzie na upartego grać można, ale przyjemności z tego mało. W tym konkretnym przypadku dźwięk ok, ale obraz nie nadąża. Jakieś tipy?
  • Odpowiedz
@packa_: kiedyś oglądałem wykład o wstecznej inżynierii procesora 6502. Prowadzący w trakcie prezentacji wtrącił, że emulatory z natury są wolne, a jak się chce, żeby działały jeszcze wolniej, to się je programuje w JavaScript. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@twojmlodszybrat: Nie wiem ile jest po polsku. Pewnie mało, bardzo mało, w zasadzie to ŻADNEJ.
Nie chodzi mi o język gry, a o grywalność.

Pozdrawiam bardzo serdecznie. Buźka. : )
  • Odpowiedz
@packa_: emulatory są przeważnie albo szybkie albo dokładne. Jest jakiś emulator SNESa chyba, który to wymaga bodajże proca 3 GHz, żeby emulować CPU 7 MHz, także tak bywa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vulcanitu: W takim wypadku proszę o jakąś instrukcję, jak i co zrobić. Fajna gierka, miło wspominam jeszcze z czasów monochromów.
I nie zepsujcie mi starego kompa, który od groma lat mi służy.
  • Odpowiedz
@BorysKafarov: Pewnie wiary nie dasz, ale bez obrazka z pudełka kiedyś ułożyłem ten totem. Dlatego tak tęskno mi do tej gry. I jeszcze ta misja z laserem, czy coś. Tak zapamiętałem.

Zderzenie po latach z tą grą? CHRZANIĆ to zderzenie, chcę zagrać!

Dzięki.
  • Odpowiedz
@packa_: dam wiarę bo mi też się chyba raz udało jak kombinowałem żeby on jakoś miał ręce i nogi i wyglądał w miarę.

Dopiero po latach się dowiedziałem że to specjalnie było tak zrobione właśnie ala DRM tamtych lat gdzie bez jakiejś informacji z pudełka albo instrukcji nie ruszysz dalej gry xd

Ogólnie bardziej irytująca była zagadka z jakby puszczeniem jakiegoś laseru przez kolorowe przełączniki czy coś takiego, bo z tego
  • Odpowiedz
@Pierdyliard: co ciekawe o ile się nie mylę - a mogę się mylić - to ja grałem w wersję dorzuconą jako pełniak do cdaction. I oni nie dali żadnego info o tym totemie xd

Chociaż może i był screen przekopiowaniy gdzieś do pisma, już nie pamiętam jak to było
  • Odpowiedz
@Pierdyliard: No dobrze, czyli z tego co mówisz muszę mieć swoją kopię gry (a takiej nie mam). Nie będę ściągał, bo nie wiem jaki jest jej status.
Może nie Firefox tylko Google Chrome? Tej drugiej przeglądarki nie lubię. Wkurzająca i ciężka.
Nie wiem na jakiej przeglądarce działasz, ale może ta informacja jakoś mi pomoże.
  • Odpowiedz