Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dziś ten reportaż w TVN24. Zachowanie policji poniżej krytyki. Mam nadzieję że poniosą odpowiedzialność. Ja mam natomiast jedno ważne pytanie. Była mowa o zagrożeniu życia tej pani, ale co to znaczy? To była diagnoza lekarza czy sama tak uznała? To jest dosyć ważne pytanie, ponieważ gdyby ciąża faktycznie zagrażała jej zdrowiu lub życiu - szpital mógł w pełni legalnie przeprowadzić aborcję i nie ma potrzeby zażywać tabletek zamówionych w internecie. Powtarzam - zachowanie policji naganne ale cała historia mi się nie klei.

#polityka #aborcja #konfederacja #tvn24 #pieklokobiet #4konserwy #neuropa
  • 8
@NijuGMD:

mi tam jej niespecjalnie żal xD jeśli ktoś nawet umrze po morderstwie na niewinnym dziecku, to natychmiastowa, zasłużona kara została wymierzona ( ͡° ͜ʖ ͡°)


nie głupi ci jak patrzysz na mapę aborcyjną i widzisz, jak twoje poglądy odbiegają od cywilizowanego świata? te poglądy dzisiaj to skansen, za 10 lat nawet w Polsce będzie z tego beka
To jest dosyć ważne pytanie, ponieważ gdyby ciąża faktycznie zagrażała jej zdrowiu lub życiu


@L3stko: ja raczej bym zapytał kiedy ciąża nie zagraża zdrowiu lub życiu. Nie sądzę żeby był lekarz z działającym mózgiem, który byłby w stanie wskazać na jeden taki przypadek. Dopuszczalność aborcji jest zgodnie z definicją w dokładnie każdym przypadku, reszta to szuriada i kombinowanie żeby tego nie zrobić i tak w żadnej sytuacji.