Wpis z mikrobloga

Rozglądam się powoli nad zakupem nowej szosy. Mam na czym jeździć więc mogę poczekać. Najbardziej zainteresowała mnie oferta Canyona dokładniej to Endurace 7/ Endurace CF 7. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak w praktyce wyglądają sprawy gwarancji? Niestety do najbliższego autoryzowanego serwisu mam 120 km, a do Szczecina jeszcze dalej więc średnio widzę jeżdżenie takich odległości. Oczywiście wiem, że większość spraw można rozwiązać w lokalnym serwisie ale niektórzy producenci wymagają robienia przeglądów w autoryzowanym żeby utrzymać gwarancję na ramę. Drugim modelem jaki rozważam jest Scott Speedster 10 lub Addict 40. Cenowo wypada trochę drożej ale za to mam blisko serwis z którego aktualnie korzystam i jestem zadowolony (w sensie sklep jest autoryzowanym punktem m. in. Scotta). Bardziej odpowiada mi Canyon ale model dystrybucji mnie trochę pcha w kierunku Scotta.
Drugie pytanie czy warto dopłacać do carbonowej ramy? Kolarstwo traktuję hobbystycznie więc czy będę jechał 28 czy 28,5 to mi to większej różnicy nie robi ale z drugiej strony chcę kupić coś na lata i najwyżej wymieniać osprzęt.

Ewentualnie czy jest coś innego wartego uwagi? Blisko mam sklep Meridy i Treka. Budżet 8-10k.

#wykopcanyonclub #canyon #szosa #rower #scott
  • 9
  • Odpowiedz
@Lunar99: jeśli nie chcesz mieć problemów to dopłać i bierz Scotta, zamawiałem Canyona co prawda Endurace AL6 i się okazało że korba jest do wymiany co prawda po około miesiącu oddali pieniądze za wymianę plus koszty zakupu nowej ale co się nadenerwowałem to moje i już więcej nie zamówię roweru przez internet z innego kraju :P
  • Odpowiedz
@Lunar99: mam/miałem łącznie cztery canyony i z gwarancją zero problemów. Nie są wymagane przeglądy w autoryzowanym serwisie (są w ogóle jakieś poza Szczecinem?). Zgłoszenie z reguły szło na maila, po 1-2 dniach odpowiedź albo "wysyłamy nowa część, jak przyjdzie odeslij nam uszkodzona" albo "ogarnij na miejscu w serwisie i prześlij nam fakturę, zwrócimy pieniądze". Z reguły kontaktowałem się bezpośrednio z Niemcami, ale z polskim oddziałem też nie miałem problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
@krymic1991: Dzięki za odpowiedź.
@mmichal Specyfikacją mi odpowiada tylko nie wiem jak z dostępnością bo jak byłem ostatnio się spytać o szosy to mi powiedzieli, że nie ma i nie wiedzą kiedy będzie xD Ogółem miałem kilka lat meridę ale crossową i nie wiem jak teraz i w droższych modelach ale po pół roku mi pękła piasta, a po roku oś w supporcie. I jeszcze serwis stwierdził, że wymiana piasty nie
  • Odpowiedz
@Lunar99: o proszę, to nawet nie wiedziałem że mam w Krakowie autoryzowany serwis ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tak czy inaczej zostanę przy moim sprawdzonym ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@teryuu: Na stronie podaje adres Seweryna Goszczyńskiego 3/LU3, 30-724 Kraków, Poland. Też wolę zostać przy swoich ale z markami któymi miałem styczność to dotychczas każda wymagała raz w roku odwiedzić autoryzowany serwis bo inaczej po gwarancji na ramę tylko rękojmia czyli 2 lata. Chociaż tych serwisów to sporo jest więc nie zwracałem na to uwagi.
Jak miałeś więcej rowerów to jak wygląda dopasowanie rozmiarów? Mam 184 wzrostu i zakrok 82-84 cm.
  • Odpowiedz
@Lunar99: spokojnie możesz zaufać ich kalkulatorowi, całkiem nieźle sugeruje odpowiedni rozmiar. Jak jesteś na granicy to w już kwestia preferencji, ja wolę większe rowery, ale większość raczej wybiera szosy mniejsze
  • Odpowiedz
@teryuu: ja ostatnio czekałem tydzień na maila z odpowiedzią na temat zwrotu, ciekawe czy reklamacje mają inną kolejkę. Strasznie mnie to drażni, bo dzisiejsze e-commerce jest o lata świetlne przed Canynonem.

Karbon jest dużo przyjemniejszy w pochłanianiu drgań. Ja, co prawda na Grizlu CF SL 7, ale też jestem amatorem i startuję sobie na ultra, co jakiś czas i widzę dużą różnicę pomiędzy alu i węglem.
Jeśli chodzi o rozmiar to
gileski - @teryuu: ja ostatnio czekałem tydzień na maila z odpowiedzią na temat zwrot...

źródło: Screenshot 2023-07-19 at 19.10.41

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gileski: Dzięki za opinie, myślę, że skuszę się na carbon. Co do tabelki to ja wlasnie jestem w miejscu tym samym co Ty tylko między M, a L. Czyli na granicy. Byłbym z 2cm większy to wyliczyłby mi L, a mniejszy to M.
  • Odpowiedz