Wpis z mikrobloga

Czas na rewolucje. Od zawsze miałem różne kable do Oculusa, ale chyba mi się zepiło wejście do gogli i raz na jakiś czas przerywa połączenie... Wystarczy sekunda, żeby cały system Link się resetował, co trwa kilka minut i strasznie to wkurza. Mam internet z UPC - jest jakiś problem z konfiguracją tego przy bezprzewodowym graniu? Jaki router dokupić do systemu UPC Connect Box? A może załatwiać coś lepszego u nich bez robienia mostka? Pomóżcie, podzielcie się swoim doświadczeniem :)

#oculus #quest2
  • 3
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: Wygląda na to, że UPC Connect Box ma standard 802.11ac i kto wie, może będzie wystarczający na początek. Odpal AirLink i śmigasz tylko pamiętaj, że komputer musi być podpięty kablem do routera. Co do konfiguracji to przy graniu bezprzewodowym nie potrzebujesz w ogóle internetu więc konfiguracją się nie przejmuj.
Jak ten UPC nie da rady to poszukaj czegoś z 802.11ac co ma minimum 1200Mb/s w paśmie 5GHz a jak chcesz
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: najlepiej router z wifi 6, 5ghz. Ja mam z router z Tenda i jest okej. Miałem parę problemów, ale wynikały one z nieudolności systemu, jajogłowi z Oculus na szczęście to naprawili. Popatrz sobie czy bardziej by ci odpowiadał Virtual Desktop, czy bezpośrednio AirLink. VD ma o wiele więcej customizacji i opcję regulacji obrazu (jasność, gamma itd) - czyli ukierunkowany do komputerowych majsterkowiczy. AirLink kończy się na ustawieniu rozdzielczości w apce
  • Odpowiedz