Wpis z mikrobloga

Zainspirowany coraz to nowszymi wpisami politycznego skrzydła wykopu (patrz picrel, nieironicznie pozdrawiam @look997 i szanuję za poprawienie mi humoru), postanowiłem zdemaskować wielowymiarowe rozgrywki na polskiej scenie politycznej.

Będę to tłumaczył dodając wymiar do szachów wraz ze wzrostem poziomu intrygi. Zacznijmy od informacji o Dziamborze prowadzącym rozmowy z PSLem i Siarkowskiej lecącej ze spadochronem z samolotu Ziobry na poletko Konfederacji.

Szachy5d: Dziambor wchodzi w koalicję z PSLem, Hołownia akceptuje, bo to zawsze jakiś dodatkowy elektorat. Ziobro wysłał Siarkowską żeby rozbić Konfę od środka i dać przewagę narodowcom w partii.

Szachy6d: Przyjęcie Siarkowskiej osłabia Konfę w sondażach, dlatego po kilku tygodniach Mentzen pozbywa się coraz bardziej odklejonego Brauna i Siarkowskiej. Korwin na znak protestu również opuszcza partię i zakłada nową (a to ci nowość). To powoduje mocny wzrost Konfy w kolejnych sondażach.

Szachy7d: Mentzen od początku był dogadany z Dziamborem. Teraz, po pozbyciu się najbardziej toksycznych elementów (Bosak zostaje), rozpoczynają rozmowy między mniej narodową i bardziej wolnościową Konfą a Wolnościowcami. Kosiniak notując niskie wyniki w sondażach z Hołownią, postanawia również dołączyć i tym samym po kilku dniach mamy całą wolnościową Konfę i PSL w jednym bloku.

Szachy8d: Wszystko idzie z planem realizowanym przez Tuska. Nakłonił on Ziobrę, aby ten wysłał Siarkowską do Konfy. Ziobro liczył, że uda mu się wejść w koalicję z bardziej narodową Konfą, ale się przeliczył.

Szachy9d: Tusk liczy, że dzięki koalicji Konf+PSL, będzie mógł po wyborach z nią wejść w koalicję, a dzięki sile tych dwóch koalicjantów w jednym bloku, będzie mógł w swojej partii uzasadnić po wyborach nie spełnienie obietnic (też mi nowość) i realizację programu liberalnego gospodarczo "bo inaczej koalicja się posypie". Proponuje też dobre miejsca na listach osamotnionemu Hołowni.

Szachy10d: Plan ten był realizowany za wiedzą i przy pomocy wieloletniego przyjaciela Donalda z innej partii. Przyjaciel ma na imię Jarosław i liczy na spokojną polityczną emeryturę, w wygodnej opozycji, gdzie w ramach "walki" ze swoim przyjacielem Donaldem, będzie czytał w sejmie nowe wydanie "Atlasa kotów".

Szachy11d: Dzięki temu, po wyborach nadal będą dwa bloki: utworzy się blok PO+Konf+PSL+Hołownia (dosłownie zjednoczona opozycja pod wodzą Donalda i z Mentzenem jako ministrem finansów) i ZP (z prezesem Jarosławem).

No i w końcu
Szachy12d: Prawdziwym pomysłodawcą tego planu był Paweł Kukiz, który chciał się zemścić na narodowcach i żeby słowo "skukizić się" ustąpiło na rzecz "zmentzenienia". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy się podobało, jak coś to skasuję.

#konfederacja #mentzen #heheszki #szachy5d #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazprawakow #gownowpis #tusk #polityka
Kalifornix - Zainspirowany coraz to nowszymi wpisami politycznego skrzydła wykopu (pa...

źródło: Screenshot 2023-07-21 at 16-44-18 Obserwowane treści

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz