Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś z Was korzysta z #useme #freelance to krótki wpis od siebie #zalesie:

OSTRZEŻENIE dla innych: zostałem oszukany na useme.com przez użytkownika tomi_weber czyli wg useme to: LEMONBEE TOMASZ CISOWSKI a wg Google: Bytom, NIP:6262831509.

Jak wyglądała sytuacja?

Zlecił pocięcie layoutu i napisanie 4 podstron w HTML + CSS. Szybka sprawa. Przesłałem screeny pracy w wiadomości, ale powiedział, że się nic nie da z tego wywnioskować. Pokazałem projekt na moim serwerze, spoko. Powiedział, że pokaże swojemu klientowi i wróci z info. Kilka poprawek i 12.07.2023 było gotowe, powiedział, że 14.07.2023, a najpóźniej 17.07.2023 będzie przelew. Od tego momentu cisza. Zero odpowiedzi na moje wiadomości. Termin płatności za dzieło: 18.07.2023* (czytaj koniec tego wpisu). Koszt miał wynieść 450 PLN (po opłatach na useme niecałe 400 PLN do ręki). 3 dni temu tylko rzucił krótko, że czeka na rozliczenie z klientem i jak tylko coś dostanie (kasę lub info) to zapłaci. Do dziś cisza.

Mam podejrzenia, że skoro to tylko HTML + CSS, to po prostu sobie pobrał kod z devtoolsów, czyli ukradł robotę.

Moja opinia o LEMONBEE TOMASZ CISOWSKI, Bytom, NIP:6262831509

Czy użytkownik tomi-weber na useme, czyli LEMONBEE TOMASZ CISOWSKI, Bytom, NIP:6262831509 to oszust? Nie wiem, ale się domyślam, patrząc np. po:

https://gielda.ebof.pl/dluznicy/lemonbee-tomasz-cisowski-6262831509/
https://panoramafirm.pl/%C5%9Bl%C4%85skie,,bytom,b%C5%82awatkowa,17_lok._2/lemonbee_tomasz_cisowski-alldux_fph.html

Czy użytkownik tomi-weber na useme, czyli LEMONBEE TOMASZ CISOWSKI, Bytom, NIP:6262831509 mógł w ten sposób oszukać równolegle kilka osób na useme? Nie wiem….

Czy jest tu mój błąd?

Trochę tak, ponieważ sądziłem, że napotkałem poważnego człowieka i rozpocząłem (pokazałem) mu postęp prac bez jego wcześniejszej płatności odnośnie naszej otwartej umowy. “Pamiętaj, że umowa rozpoczyna się wraz z opłaceniem pro formy.”
Kilka razy tak robiłem, nie miałem problemów.
Od teraz będę bardzo pamiętał.
Dzieło przesłałem do umowy.

#useme #html #css #zlecenie #pracait sorry za #programowanie ¯\(ツ)/¯
damianopolishiano - Jeśli ktoś z Was korzysta z #useme #freelance to krótki wpis od s...

źródło: tomi-weber-useme-lemonbee-tomasz-cisowski

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz