Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i cierpię na brak podstawowych narzędzi jakie powinien mieć każdy w domu, tzn kątówki, porządnej wkrętarki, czy jakiś w miarę wytrzymałych śrubokrętów.
Zaczynam szukać kompletu takich narzędzi.
Chciałbym coś, co na potrzeby domowe wytrzyma długie lata :)
Znalazłem jakąś markę której nie znam "RYOBI"
#budownictwo #budujzwykopem #narzedzia #majsterkowanie #pytanie


Czy ktoś używa ich sprzęt ? mógłby mi coś podpowiedzieć, szukam zestawiku do 2000 zł.
Interesuje mnie również marka "Macallister"
Lujaszek - Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i ...

źródło: Ryobi

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@Lujaszek: mam od nich wkrętarkę oraz szliferkę. Jak na domowe użytkowanie daje rade chyba z 3/4 lata ze mną jest i jest git. fajna sprawa, że akumlatory działają z każdym ich sprzetęm. Macallister to marka własna Castoramy jak coś ;)
  • Odpowiedz
@Lujaszek: macalister to marka własna castoramy, ale sprawdz kto produkuje bo mam kilka rzeczy od nich kupione na zasadzie „jak się #!$%@?ł to nie będzie szkoda” i za nic w świecie nie chcą się #!$%@?ć xD

Rzuć okiem jeszcze na erbauera, mam od nich kilka rzeczy i jestem zadowolony
  • Odpowiedz
@Lujaszek mam trochę gratów ryobi One+ (wkrętarka z udarem, szlifierka kątowa, piła do drewna podkaszarka żyłkowa), ogólnie polecam. To jest taka półka średnia, ale jednak wyższa. Małe narzędzia super.
Z większych mam kosiarkę (18V), trawę i chwasty gryzie, ale bateria 4Ah wystarcza na niewiele, trzeba mieć zapas.
Oryginalne baterie są dość drogie.
Na większe graty to jednak lepiej 36V.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Nie wiem jak inni. Ale ja nie kupię nic Ryobi, po akcji jak nie chcieli dać gościowi z YT sprzętu do przetestowania, wiec kupił sobie sam. Zrobił recenzje , która wyszła niezbyt pochlebnie. To go zastraszyli i usunął film dla świetnego spokoju. Na wykopie o tym czytałem.
  • Odpowiedz
@Lujaszek nie jestem z branży, ale dwa razy na wakacjach robiłem na budowie w Bawarii. Używaliśmy tych sprzętów do wszystkiego i, mimo że nie mam porównania, jako amatorowi pracowało się na nich dobrze. Nie mogłem narzekać.
  • Odpowiedz
@Lujaszek Jak masz brać coś marketowego to już lepiej wybierz Ryobi. Kiedyś to była porządna Japońska marka świetne narzędzia i piły spalinowe. Teraz właścicielem jest TTI. Poza Ryobi mają też Milwaukee i AEG. Ryobi to taki chińczyk średniej półki. Odpowiednik elektronarzędzi Stanley (Właściciel: SBD - Stanley, DeWalt, Black Decker) jednak gorzej z częściami. Są dostępne i do kupienia ale w wielu narzędziach zamiast pojedynczej części będą drogie moduły.
  • Odpowiedz