Wpis z mikrobloga

  • 3
3/7.5 bo odpisałem.


@sledz: Z cyklu zdania po których od razu poznasz insecure człowieka, który do swoich argumentów musi dodać jakąś formę sugestii że op jest trollem.

A poza tym z twojego komentarza bije samolubność. Pies to jest żywe stworzenie ze swoimi potrzebami i pragnieniami. Jak potrzebujesz motywacji do wychodzenia z domu to kup sobie karnet na badmintona.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: mój pies mieszka w bloku ale spędza na spacerach 3h dziennie. Wraca wymęczona i szczęśliwa.
Jak mieszkała w domu z ogródkiem spędzała na dworze podobną ilość czasu, może z godzinę więcej. Mimo ze otwarte miała drzwi cały czas i mogła wybiegać kiedy tylko chciała to większość dnia i tak wolała chodzić po domu za panią.
  • Odpowiedz
  • 6
@zielonzielon no tak, z ad personam to ciężko mi będzie dyskutować.
Oczywiście że to istota z potrzebami, na pewno będzie jej lepiej schronisku.
To ci nas motywuje musi być przede wszystkim dla nas w jakiś sposób atrakcyjne. Karnet nie zadziała w ten sposób.

Jak nazwać na dzień dobry inaczej opa który dyskusje zaczyna od wyzywania innych.

Projektuj sobie co tam potrzebujesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
Oczywiście że to istota z potrzebami, na pewno będzie jej lepiej schronisku.


@sledz: Takie ckliwe argumenty obrażają moją inteligencję, już to napisałem wyżej. To jest najzwyklejsza demagogia i bardzo tani sposób na zdobycie przewagi w dyskusji.
  • Odpowiedz
@zielonzielon można 3x dziennie wychodzić do lasu pobiegać, raz w miesiącu w góry i ogólnie zapewnić psu lepsze życie niż ma przeciętny obywatel, ale i tak jesteś idiotą bo jakiś random tak powiedział w internecie xd
  • Odpowiedz
  • 8
@sledz: No dobrze, potraktuję ten argument poważnie.

#!$%@?ąc od jego populizmu - on jest kompletnie nielogiczny. "Nadprodukcja" psów jest uzależniona od populacji psów, to oczywiste. Dajmy na to, że, strzelam, 5% psów, które przychodzi na świat, trafia do schroniska. Duży odsetek wszystkich psów żyje w blokach. Gdyby ludzie nie trzymali psów w blokach, a posiadali tylko ci mający warunki, populacja psów by była niższa, ergo liczba psów trafiających do schronisk też
  • Odpowiedz
  • 47
@zielonzielon poza psami pasterskimi, husky i chartami psy nie potrzebują przestrzeni, a żyjąc w mieszkaniu czują się świetnie (odpowiednik gniazda). Ważne tylko, aby właściciele mieli odpowiedni tryb życia i uwzględniali w nim psa jako członka rodziny - zapewniając mu dzienną dawkę spaceru i eksploracji. Posiadanie psa tylko dla zasady "by był" to rzeczywiście idiotyzm.

Pies to wytwór człowieka, efekt tysięcy lat udomowienia i potrzebuje człowieka do życia. I najlepiej czuje się właśnie
  • Odpowiedz
@zielonzielon

@dEJWS: Posiadanie psa w bloku jest nielogiczne. Skoro ograniczona przestrzeń wymusza potrzebę regularnego opuszczania z psem tej przestrzeni, to nie prościej po prostu nie kupowac sobie psa? Nie widze żadnego logicznego powodu żeby robić dla właścicieli psów mieszkających w blokach jakiś wyjątek dla prostej reguły, że jeśli nie ma się warunków na rzecz x, to się jej nie kupuje. Nie rozumiem dlaczego jako społeczeństwo akceptujemy szkodliwą (również dla samego psa)
  • Odpowiedz
  • 5
@JedenRabinPowieTak: Na argument o dziecku odpowiedziałem wyżej. Posiadanie dzieci to kluczowa potrzeba z punktu widzenia społeczeństwa, a posiadanie psa w bloku to fanaberia.

Tego argumentu z samochodem nie rozumiem. Są wyznaczone miejsca do parkowania na osiedlach, nie wiem gdzie tu analogia.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: mieszkanie w bloku nie ma znaczenia, nawet mając dom z psem trzeba wychodzić. Gdzie problem, w sąsiednim lokalu socjalnym szczeka owczarek niemiecki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zielonzielon

@JedenRabinPowieTak: Na argument o dziecku odpowiedziałem wyżej. Posiadanie dzieci to kluczowa potrzeba z punktu widzenia społeczeństwa, a posiadanie psa w bloku to fanaberia.


Ale co mieszkanca bloku mają obchodzić czyjeś potrzeby? Ktoś chce mieć dziecko to jest czyiś obowiązek/problem, i wszystko co z tym związane. I powinien mieć odpowiednie warunki do tego, zgodnie z tym co napisałeś - w bloku takich nie będzie miał
Dla mnie nie robi różnicy czy
  • Odpowiedz