Wpis z mikrobloga

@AusserKontrolle: No moja rozowa tez teraz się zapisała i musi czekać ponad miesiąc na lekarza. Nie powinno to nikogo dziwić, ja się dziwie właśnie takim ludziom np w biedronce czy januszexie, ze nie chca iść. Szarpią za 3k, a w wojsku ma start 4500-5000(zależy jaki rocznik) i nie robisz nic. Jednostki rozlokowane są na wiochach gdzie taki pieniądz robi jeszcze większe wrażenie. Sam już mam dylemat, bo aktualnie zarabiam dużo wiecej
  • Odpowiedz
@Tigermass: To zależy od jednostki. Te w okolicach miast mają obsadzenie natomiast te na zadupiach już nie. Dochodzi do tego również problem braku specjalistów na określonych etatach.

Najważniejsze to chyba to, ze idziesz jako 20 latek do wojska i mając 45 lat emerytura ¯\(ツ)/¯


@Tigermass: Niby tak ale bardzo wiele osób rezygnuje w trakcie. Nie dają rady psychicznie z monoską machiną lub zdrowotnie.
  • Odpowiedz
@KAGA91: No ta jednostka niedaleko mnie to 80km od miasta wojewódzkiego i jakies 35 od powiatowego, wiec chyba zadupie, oblegana na maxa.
Co do specjalistów to teraz „przekupują” tych co chcą iść na emeryture dużymi dodatkami do wypłaty, byle żeby zostali, bo faktycznie z młodych już niewielu chce się szkolić. Kilku kumpli co dostało możliwość przejścia na kaprala(ta słynna akcja niedawno co rozdawali wszystkim pracującym chyba 3 lata) bardzo żałuje, ze
  • Odpowiedz
@Tigermass: nie mówie o fali tylko absurdalnych przepisach, kwitologi i powszechnej betonozie.

No ta jednostka niedaleko mnie to 80km od miasta wojewódzkiego i jakies 35 od powiatowego, wiec chyba zadupie, oblegana na maxa.


@Tigermass: nie ma aż takiej tragedii.

Co do specjalistów to teraz „przekupują” tych co chcą iść na emeryture dużymi dodatkami do wypłaty, byle żeby zostali, bo faktycznie z młodych już niewielu chce się szkolić.


@Tigermass: Bo
  • Odpowiedz
@KAGA91 jasne reguły awansu?
Już wkrótce 12 msc w stopniu dla szeregowych i młodszych podoficerów, 5 z opiniowania i rozliczny stosunek do egzaminu że sprawności fizycznej
  • Odpowiedz
@Luqart: Z tego co wiem to jest spore oblężenie, do podstawowego szkolenia mam miesiąc, a jednostki oddalone o około 100km od miejsca zamiekszania są całe zapełnione i powoli niektórzy zaczynają szukać jednostek już na listopad/grudzień, ale co tu się dziwić, który pracodawca da Ci jakieś 7k brutto nie będąc jakimś specjalistą, żeby się nie opłacało iść do tego woja, bo kasa podobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawodowy
  • Odpowiedz