Wpis z mikrobloga

#blackpill te studia to porażka xd niby napisałem mature,niby brakuje studentów a nigdzie nie chcą mnie przyjąść bo zamało pkt XD i znowu blackpill w życiu się potwierdza,niby nowoczesne czasy a tak naprawde jest tak samo jak było 400 lat temu,edukacje która naprawde możę coś daje ( czyli jakikolwiek kierunek studiów który nie jest europeistyką ) jest dla bogatych XD no i wiadomo że dla tych co kują po 99 % ale to tez nie daje pewności bo w takim krakowie masz 30 osób na 1 kierunek to chyba już lepiej olać tą mature i napisać byle jak niż nie zostać przyjętym tam gdzie chcesz bo ktoś ma 95 % a ty tylko 90 XD
  • 10
  • Odpowiedz
@mateusz-bogacki: zrobili coś takiego żę na 100 miejsc masz 10 dla inwalidów 40 dla obcokrajowcow i 50 dla polaków, czyli po polsku, jak jesteś oskim to masz kase i możesz studiować na każdej uczelni w eu i masz zagwarantowane miejsce ale jak jesteś biednym śmieciem i jeszcze nie wyjdzie ci matura no to sorry albo ta uczelnia albo idziesz kopać rowy xd jest jak mówie nic się nie zmieniło ci z
  • Odpowiedz
@DaVinciEnjoyer53

Przecież te roczniki co teraz idą na studia to są chyba z najniższego punktu liczby urodzeń wykresu demograficznego od kilkudziesięciu lat. No ale tutaj pewnie głównym czynnikiem jest to, że każdy jeden pcha się teraz do największych miast kilkaset kilometrów od domu, bo musi być koniecznie "dobra uczelnia" gdzie i tak większość w Polsce to syf, już nie wystarczą same studia, nawet dla przeciętniaka, teraz każdy musi na "prestiżowe".
  • Odpowiedz
a nigdzie nie chcą mnie przyjąść bo zamało pkt XD i znowu blackpill w życiu się potwierdza


@DaVinciEnjoyer53: no tutaj to akurat się nie potwierdza. Jak aplikujesz na jakieś naprawdę topowe uczelnie w Polsce mając niezbyt rewelacyjne wyniki (nie wiem jakie masz, tylko się domyślam) to nie ma co się dziwić. Ewentualnie inni kandydaci mieli więcej punktów i zabrakło miejsc, bo ci z wyższymi wynikami pozajmowali wszystkie.

Ja sam mam tragiczny
  • Odpowiedz
@DaVinciEnjoyer53: blackpill bo sie na studia nie dostal, tego jeszcze nie grali xD to, ze masz x chetnych na 1 miesjce to tak naprawde nic bo duzo osob aplikuje na wiele uczelni i wybiera jedna. takze jeszcze sie pewnie polowa wykruszy z tych gdzie sie nie dostales.

wg GUSu w 2020 roku bylo ponad milion studentow. sporo tych oskarkow z bogtaych domow. swoja droga tez musialem byc w #!$%@? bogaty xD
  • Odpowiedz