Wpis z mikrobloga

@Jerzypodbroznyofficial: Nie rób tego. BMW nie lubi gdy zabraknie mu prądu. Aku jest użytkowany zgodnie z jego przewidywanym zużyciem i po zmianie trzeba go wklepać do kompa.

Weź jakiś inny aku i podepnij go równolegle do auta i wtedy odczep ten stary.
@programista15cm: jedziem z kumplem oglądać auto z jakiejś licytacji komorniczej. Stoi w jakichś krzakach, bez możliwości podjechania i podłączenia kabli. Zresztą też słyszałem, że po kablach są jakieś straty prądu i taki samochód od roku nieuruchamiany może z kabli nie odpalić. W sumie w tej sprawie też chętnie przeczytam sprzeczne opinie Mirasów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jerzypodbroznyofficial: Może nie odpalić z kabli, trochę "za mało prądu" idzie tędy. Nawet jak są to "grube" kable. Przy takim samochodzie stojącym dłuższy czas i mającym rozładowany aku "do zera" podpina się kable i kilka minut ładuje sam akumulator docelowy. Dodatkowo może być tak że silnik benzyniaka nie ruszy silnika diesla. Jakoś tak jest że jest "za słaby". Już to kilka razy widziałem.
@Jerzypodbroznyofficial: nie bzdura, sa straty faktycznie.
Masz kilka mozliwosci;

Wyjac aku, jest w bagazniku. Tylko chcesz go ladowac czy wstawic inny - bo nie zrozumialem? Do BMW sa dosc drogie aku i pewnie nie masz takiego w garazu.

Mozesz wyciagnac auto z krzakow.

Mozesz przyniesc taka skrzynke ladowarkowo rozruchowa

Albo mozesz probowac podjechac dawca
@niegwynebleid ja je tylko transportuje, nie kupuje ich. Kupuje krajowe tez z licytacji. Ryzyko takie samo, ale czekam na auto kilka dni zamiast miesiecy, a co za tym idzie w czasie kiedy moglbym obrocic jednym autem z usa obracam kilkoma/kilkunastoma autami z rynku krajowego. Zarobek biorac pod uwage czas inwestycji wiekszy. Obecnie ciezko sprzedac wozy z usa bo rynek nasycil sie ulepami i wiele osob szuka danego modelu z kryterium koniecznie z