Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 11
@Salido Jakoś nie potrafię zracjonalizować, ani wytłumaczyć kierowcy.

Ten filmik jest przyspieszony? Bo albo ta babcia szła bardzo wolno, albo kierowca #!$%@?ł na wstecznym jak głupi.
  • Odpowiedz
  • 187
@Salido: a tyle się razy #!$%@? mówi, nie masz widoczności w lusterkach, nie widzisz pola jazdy to poproś kogoś by cię pokierował zza pojazdu, a tak czyjaś matka, babcia straciła życie bo debil w śmieciarce nie ogarnął podstaw nauki jazdy
  • Odpowiedz
  • 11
@shox e tam. Tysiąc razy się udało, po tysiąc razy się udało kolegom to za tysiąc pierwszym razem też się uda.

No #!$%@?! Zero wyobraźni.

Jeździłem dostawczakiem to nigdy nie ruszyłem jak nie wiedziałem co jest za mną, albo nie miałem takiej widoczności, albo nie miałem rozeznania terenu.

On jej nie widział? Musiał ją widzieć chociaż przez chwilę i co? Uznał że zniknęła? Czy może pomylił ją z tą drugą kobietą? Po
  • Odpowiedz
@Garztam: nie ma to jak dobra szerokokątna kamera cofania. Zamontowana tak wysoko na ciężarówce to ogarniasz co się dzieje z tyłu i po bokach i tylko zerkasz jak w środkowe lusterko
  • Odpowiedz
To on nie ma jakiejś kamerki #!$%@? ten? Czujniki parkowania chociaż jakby miał to już by pomogło pod warunkiem, że nie cofalby 30km/h debil. Głupia śmierć, szkoda babci, nic nie zawiniła...
  • Odpowiedz
@Salido: Je*"ny debil. Też zawsze bliskim tłumaczę: możesz robić wszystko idealnie, ale trafi się taka pała i niweczy czyiś trud.
Dlatego pierwsza zasada ruchu ulicznego: Nigdy nikomu nie ufaj.
Druga: myśl za innych.

Przez to można nabawić się nerwicy natręctw będąc kierowcą, ale kilka razy uratowało mi to zdrowie albo i życie.
No i przez innych kierowców przestałem lubić jeździć.
  • Odpowiedz
@shox: dwudziesty pierwszy wiek, kamera nawet w długopisie w czarnej dupie, ale żeby zamontować je w śmieciarkach to jest dalej jakaś abstrakcja xD
Jedyną okolicznością łagodzącą może być pikanie przy cofaniu, ale z taką prędkością to podejrzewam, że nawet z pikaniem mało kto by uskoczył.
  • Odpowiedz
@Salido: o #!$%@?, aż mnie ciary przeszły jak po niej jeszcze przejechał. Najgorsze jest to, że chłop w śmierciarce miał w to #!$%@?, bo na ogół pracują w dwóch lub nawet trzech. Tak więc była opcja, że ktoś będzie z tyłu.

UE powinna nakazać montowania czujników parkowania/kamer wszędzie gdzie nie możesz zobaczyć osoby z tyłu.
  • Odpowiedz
Warto się zastanowić czy na załogę śmieciarki nie była wywierana nadmierna presja na czas i wypadek wynika bezpośrednio z tego, że pracownikom wpierdzielano roboty ile wlezie i dlatego cofał bez pomocy.
  • Odpowiedz
Śmieciarki na drogach osiedlowych z lat 60-80 to największy rak. Chodniki zawalone parukjącymi autami. Śmietniki w środku osiedla z odjazdem wąskimi ulicami wewnętrznymi. Kiedyś to może działało, mniej aut, auta krótsze, mniejsze, śmieciarki też były mniejsze. Albo zostanie ogarnięta organizacja śmieciami na osiedlach (nie zostanie), albo śmieci zaczną być odbierane w nocy/przed świtem.
  • Odpowiedz