Wpis z mikrobloga

Robicie jakies kwalifikacje dla siebie, ewentualnie na przyszłość? Widzę, że w UK jest tego od groma. Można bez problemu robić A levels (odpowiednik matury, ale bardziej kierunkowy, acces to higher education (jak ktoś nie ma w ogóle wykształcenia, a chce kiedyś iść na studia), roki zerowe na studiach, certificate of higher education (chyba ekwiwalent jednego roku studiów, ale jest już certyfikatem samym w sobie, kursy który są odpowiednikiem kilku lat studiów (rozróżniane wg. NVQ, np. lvl 5, co jest prawie na poziomie licencjatu). Czy poleca ktoś jakieś kursy, ewentualnie to co opisałem wyżej, by faktycznie coś z tego wynieść, lub mieć możliwość umieszczenia czegoś fajnego w CV?
#uk
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Noami:
Czy te wszystkie kursy, które są level 6, czy 7 faktycznie mają takie faktyczne odniesienie do tych poziomów? Widzę że można zrobić na przykład kurs level 6, np. Construction management który trwa dwa tygodnie xd ale są też inne kursy na jakiekolwiek tematy poziomu 5 trwające parę lat. Jak to jest i czym się kierować przy doborze kursu?
  • Odpowiedz
@3k1m: moim zdaniem nie mają, to jest bardziej jakby poziom trudności, np level 3 nie wymaga glebszego myślenia a już level 7 wymaga przeczytania, napisania z zrodlami etc. Ale tylko move pisać o tym co ja robiłam a nie o innych. Nie sadze żeby te kursy były coś warte jako same w sobie a raczej jako dodatek do CV albo jak chcesz się przebranzowic. Wezmy np. Taki level 6 w construction
  • Odpowiedz
@3k1m Ja mam MSc i Prince2 do PM. Teraz będę robić dodatkowe chartered banker certyfikaty. Polecam znaleźć firmę która chętnie opłaci te certyfikaty. Zależy tez czego szukasz. Dobra praca od zera to przez grad programy najlepiej w top firmach. Jak kilka lat doświadczenia to certyfikaty pod branże/firmę ale nie zastąpią doświadczenia
  • Odpowiedz
  • 0
@3k1m Ja robie aktualnie CIMA - zrobilem Certificate i teraz jestem przed ostatnim egzaminem na Operational level. Pracodawca mi za to placi i korzystam, choc lekko nie ma uczac sie wieczorami, majac rodzine i pracujac full-time.
  • Odpowiedz