Wpis z mikrobloga

chuop planuje od pół roku wejście na Rysy w sierpniu, to mu piachem, śniegiem w oczy, co to kurba za pogoda? morskie oko 5° w sierpniu, jebla idzie dostać. Szykowałem się na zajebiste słoneczko, z rana 17°, a co dostaje? padający śnieg w lipcu w górnych partiach...
#tatry #zalesie #rysy #gory
  • 24
  • Odpowiedz
@willyfog: Ja też planowałem wejść na Rysy w sierpniu, ale nie wejdę. Nie chodzę od miesiąca i jeszcze przez chyba miesiąc chodził nie będę. Co najmniej. Mam nadzieję zaatakować Rysy za rok.
  • Odpowiedz
@willyfog:
ja w ostatni weekend byłem na Babiej Górze w nocy - zajebisty klimat! a przede wszystkim trafiliśmy w super pogodę,
na Rysy też bym się kiedyś wybrał, ale to podobno trasa na cały dzień
  • Odpowiedz
  • 0
@RAMBOnaBOSO szlakiem perć akademików? mi się tym szlakiem idealnie szło.
a na Rysy to podstawa wyruszyć w nocy, żeby rano uniknąć kolejek i dzbanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@willyfog gdzie sprawdzasz pogodę na tak daleko do przodu? Ja mam meteoblue i widzę tylko do 2.08. A tez chciałam na Rysy w sierpniu, koło 10 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@rudyba długoterminowa, wiadomo z przymrużeniem oka trzeba traktować, ale na razie nie ma powodów do optymizmu.

chociaż teraz sprawdziłem i ideolo
  • Odpowiedz
@willyfog: bo na sierpień się wyjść w góry nie planuje z tak dużym wyprzedzeniem. Co roku przełom lipca/sierpnia i pól sierpnia to najbardziej rozchwiany temperaturowo i burzowo termin. Wrzesień jest fajny, nie ma już takich tłumów a wciąż jest ciepło :) dzień co prawda krótszy, ale do czarnego stawu to można na luzie po ciemku wchodzić
  • Odpowiedz
@willyfog: jak to Twoje pierwsze wejście na wyższa górę to mądrze tak zrobić, od polskiej strony dość stromo i kamienie spadają, bo ludzie są nieostrożni ()
  • Odpowiedz
  • 0
@repro5 mam zaliczoną Świnice od zawratu, Kasprowy po drodze od Świnicy, Giewont, coś tam ogarniam, kondycyjnie lekko więc to nie problem. Ogólnie to dużo chodzę po górach i powoli zdobywam sobie koronę gór polskich ()
  • Odpowiedz