Wpis z mikrobloga

Niemal dwa miliony kobiet w Polsce to w tej chwili samotne matki.. Dzisiaj już 28% polskich rodzin z dziećmi stanowią samotne matki. Samotni ojcowie z kolei stanowią około 6% wszystkich rodzin z dziećmi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska w chwili obecnej jest krajem w którym kobietom łatwo przychodzi decyzja o rozbijaniu rodzin. Państwo rozkłada parasol ochronny nad samotnymi matkami, karmiąc je coraz liczniejszymi benefitami. Z samotnymi matkami jest jak z chwastami, gdy się je podlewa wtedy ukorzeniają się i rozrastają. W przeszłości od zarania dziejów kobiety opuszczające swoich mężów czekałaby nędza, bieda i głód. Dzisiaj kobieta może po prostu zadecydować o rozbiciu rodziny i zabrać ze sobą dziecko bez konsekwencji. Role żywiciela takich rodzin pełni potem państwo, gwarantując liczne świadczenia socjalne. Oczywiście wszystko dla dobra dzieci na których często samotne matki po prostu wręcz "pasożytują". Samotna matka w Polsce dostaje dzisiaj od MOPS-u specjalne dodatki za sam fakt bycia samotną matką. Podatnicy dopłacają rocznie miliardy złotych na utrzymanie takich rodzin.

#blackpill #p0lka #zwiazki #przegryw #logikarozowychpaskow #redpill
  • 27
  • Odpowiedz
@TTedbundYY gdyby ojcowie płacili alimenty to państwo nie musiałoby płacić z funduszu państwowego alimentów. Choć trzeba spełniać warunki by w ogóle z funduszu czy mopsu dostać hajs i to raczej oznacza ze kobieta musi rzucić prace albo wynająć nianie.

Poza tym rozbicie rodziny to często nie wina tylko osoby co wnosi o rozwód. Kiedyś kobiety niby były w małżeństwie ale to często było większe utrapienie niż jakby były same. W PRL często
  • Odpowiedz
@TTedbundYY: Dla mnie najgorsze w samotnych matkach jest to, ze produkuja dysfunkcyjnych ludzi z roznymi brakami emocjonalnymi i intelektualnymi, ktorzy sie potem nie odnajduja w zyciu doroslym. Wystarczy poczytac opisy samotnych matek na portalach randkowych, ze ich '' dzieciaczki sa najwazniesze '', taka mamusia nie ma nikogo innego poza swoimi dziecmi, wiec ryje im beret i uzaleznia od siebie, zeby one nigdy nie odeszly od niej.
  • Odpowiedz
@TTedbundYY: I pewnie taka matka za to wszystko utrzyma swoje dziecko a potem pośle do szkoły a wreszcie na studia gdzie koszty są wielokrotnie większe. Ile to może być łącznie na miesiąc z tych wszystkich zasiłków i alimentów a jakie są koszty życia? Nawet jak matka pracuje i dobrze zarabia to to się może nie bilansować. Trzeba mieć coś z głową żeby świadomie podejmować taką decyzję bo tak lepiej. A te
  • Odpowiedz
@irk2023: typowe narracja faceta facet pije bije jest psycholem , przecież to wina ofiary
Psychopaci tak już mają że jaka kompilacja sytuacji by nie była zawsze obwinia kobietę
  • Odpowiedz
@irk2023: czekam na piękny dzień kiedy kobieta będzie pila i tłukła faceta i wszyscy powiedzą to trzeba było sobie porządną kobietę wybrać a nie pijaczke dobrze ci tak
  • Odpowiedz
je dzisiaj od


@Kitku_Karola: Tylko, że na fundusz alimentacyjny, 500+ i inne socjale płacą w podatkach tacy frajerzy jak Ja, co dzieci nie mają... 30 lvl + bez rodziny Dlatego jakbym nie miał pewności czy moje, to też bym alimentów nie płacił :) Jak miałem lvl 20, to chciałem umowę o pracę, bo emerytura, ubezpieczenia i.t.p. Teraz jak dobijam do 40 lvl , to wolałbym pracować na czarno. Dostać pod stołem
  • Odpowiedz
@TTedbundYY: Fajny mi wybór w przeszłości był. Pijak i gwałciciel w domu czy nędza i głód na ulicy.
Może trzeba edukować społeczeństwo, promować trwałość rodzin, nawet może przedmiot o relacjach w szkole wprowadzić, a nie odgórnie narzucać nierozerwalność małżeństw czy znów uzależniać całkowicie życie kobiet i dzieci od widzimisię mężczyzn.
No i niejedna rodzina została rozbita przez ojca- trudno wymagać od kobiet tolerowania w dzisiejszych czasach upokorzenia jakim jest zdrada, zwłasza
  • Odpowiedz
@fretster22 social ma niskie progi dochodowe wiec z reguły jak się pracuje to te socjalne nie przysługują albo w takiej kwocie ze nawet jedzenia na 2 dni za to nie kupisz dla rodziny. A 500+ to jest nawet na dzieci w pełnych rodzinach. Wcześniej nawet para programistow dostawała to świadczenie. Wiec turaj raczej rządzący coś pomylili a nie samotne matki.

Tez mam 30 lvl + i nie planuje nawet dzieci ale uważam
  • Odpowiedz
  • 4
@WozkowyUDT: Dokładnie taka prawda.Nieobecność ojca w codziennym życiu ma niekorzystny wpływ na wychowanie. Dzieci z takich rodzin często mają problemy z adaptacją w społeczeństwie, osiągają gorsze wyniki w nauce , często wchodzą w konflikty z prawem, chorują na depresję i inne choroby psychiczne nie bez powodu 80 % bezdomnych to faceci i większość wychowana przez matke.
  • Odpowiedz
@Echo225: tylko że w dzisiejszych czasach to przeważnie kobiety zdradzają a potem się rozwodzą. Ponad 70% rozwodów inicjują kobiety i w większości przypadków to one rozbijają rodziny a powody często są kuriozalne.
  • Odpowiedz
@TTedbundYY: #!$%@?, u znajomych chłopa dopadł chyba kryzys wieku średniego, zaczął chodowa pająki i węże l, poznał jakichś małolatów (małolatki pewnie też) i rozstał się z wieloletnia żona i 3 dzieci (które widuje). I czyja #!$%@? wina? Żona zgrabna i zadbana, żadna zapuszczona świnia. Wykształcona i pracująca(w sumie to pracowali razem).
  • Odpowiedz