Wpis z mikrobloga

Bawi mnie ciągłe podkreślanie ceny gry. #!$%@? 350 POLSKICH ZŁOTYCH.
Ja nie wiem, być może gracie w większości na piratach (nie oceniam), ale tyle teraz kosztują gry AAA. Po prostu. Każda jedna premiera.
Nagle wyszła pożądana gra, której się nie da spiracić i pikaczu face i jak to.
Tak to, niestety tak to aktualnie wygląda.

Gra się może podobać lub nie, być gównem, być dobra, nieważne - będzie kosztowała właśnie tyle. Dowolna wysokobudżetowa gra.
Teraz i w przyszłości.
#diablo4
  • 46
  • Odpowiedz
@m4rciniak: No dobra, ale niech chociaż taka "wysoko budżetowa gra" reprezentuje coś więcej niż indyki za 80 złotych. Bo jak w takiej super grze AAA za grube cebuliony jeszcze doładowują sklep z mikrotranzakcjami to kurde sorry, coś jednak poszło grubo nie tak.
  • Odpowiedz
  • 11
@ChochlikLucek a co jest #!$%@? z nią nie tak?
Wyszła w lepszym stanie technicznym niż 99 procent produkcji ostatnio.
Mówię - może się podobać lub nie, ale niczego jej nie brakuje jako tako.
Masz porządną grę, dubbing, ba, podwójny dla kobiety i mężczyzny. Wszystko działa (jak nie dzisiejsza premiera)
Sklepy były nawet w grach absolutnie single player, pierwsze z brzegu weźmy assasyny.

A jak robisz grę długo żyjąca to jest pewniak.

Poza
  • Odpowiedz
  • 4
Z księżyca spadliście?
Jakby się większość nagle wczoraj urodziła.
Korporacja ciśnie hajs jak tylko się da. Nowe, nie znałem XD
Gdyby było jakieś pay to win to pierwszy bym stał z pochodnią i widłami pod domem ceo blizzarda.
  • Odpowiedz
@m4rciniak: To mi troche trzeba przypomina sytuacje z 90tych i wczesnych 2000tych gdzie piraty byly praktycznie jedyna opcja bo jak ktos byl biedny to go nie bylo stac a jak ktos byl bogaty to nie chcial marnowac pieniedzy skoro wszyscy piraca - prawdziwy playstation i oryginalne pudelka to byla rzadkosc a wiekszosc co je miala to kupowala juz po premierze nastepnej generacji od jakiegos niemca czy ruska na rynku.

W 2010tych
  • Odpowiedz
  • 0
@Mortimer_Gothic No niestety mamy taką sytuację z dupy, że jesteśmy traktowani jak 1 świat i takie dają ceny a zarobki "wschodnie".

Ale nie można krzyczeć na słońce, że jedna z wielu gier AAA kosztuje ile kosztuje, bo od dawna tyle kosztują i będą.
  • Odpowiedz
@m4rciniak: Blizzard od zawsze miał drogie gry bo i tak mu się sprzedawały jak świeże bułeczki. Od dawna nie gram w gry Blizza, ale kiedyś mogli sobie pozwolić na takie ceny bo ich gry po prostu dawały dużo zabawy i praktycznie nie miały konkurencji, ergo się opłaciło.
  • Odpowiedz
@m4rciniak ja będąc dawniej wielkim fanem call od duty po 6 latach przerwy zakupiłem COD MW2 i pograłem w niego z 150 godzin i go odinstalowałem, gdyż nie wciagnal mnie - wyszło około 2zl za 1h grania. W diablo 2 grałem ostatnio z 15 lat temu i obecnie zakupiłem d4, gdzie już teraz mam ponad 100h ingame i gra mnie wciągnęła na tyle, że włączam ją co 2 dni i pewnie będę
  • Odpowiedz
  • 0
@78702318667314 ja też uważam że warto, ale generalnie nawet nie o to mi teraz chodzi.

Podkreślają tę cenę od premiery. Co drugi wpis.
Jakby to był jakiś ewenement a jest to standardowa cena premierowa dużej gry. Od lat.
  • Odpowiedz
Wyszła w lepszym stanie technicznym niż 99 procent produkcji ostatnio.


@m4rciniak: mówisz o tej grze co fizycznie psuje karty graficzne, również poza betą, a producent ma to w dupie?

Nie mówię, że producent wspomnianych kart nie dał to dupy również, ale inne gry tak nie robią
  • Odpowiedz
  • 0
@dzek nie wiem, gram jak biali ludzie na konsoli i mi się nic nie spaliło.

Z resztą doskonale wiesz o co chodzi.
Tam już w betach 2 miesiące przed premierą wszystko działało.

Która gra ostatnio wyszła w takim stanie?
Porządne indyki w sumie tylko bo gry AAA #!$%@? zoptymalizowane, bug na bugu, wywala, cuda.
  • Odpowiedz
@m4rciniak ludzie nie ogarniają, że inflacja jest ogólnoświatowa, a nie tylko w Polsce. Ceny utrzymania zespołu, który tworzy grę przez kilka lat i robi to w czasach pandemii, też poszły w górę. Przed covidem czuję, że cena za D4 byłaby przynajmniej o stówę mniejsza za wersję podstawową, niż jest obecnie. Ludzie żyją w bańce cenowej sprzed paru lat i teraz na wszystko narzekają, iż jest za drogie. Nowy samochód który na początku
  • Odpowiedz
  • 4
@m4rciniak siedząc na wykopie i różnych spoleczniakach jak reddit odnosi się wrażenie, że już nic nikomu się nie może podobać, masz circlejerkować z Hejtem jak większość, bo inaczej jest się fanboyem i obciągaczem <tu wstaw korpo której temat dotyczy>, a jedyne słuszne rzeczy to stare gry sprzed minimum 15 lat bo kiedyś to było. Strasznie to toksyczne. I ludzie się dziwią, że potem powstają subreddity typu low sodium, gdzie niekonstruktywny hate i
  • Odpowiedz
@m4rciniak: W zasadzie to dotyczy każdej popularnej gry dzisiaj xD najlepsi i tak w grach są whinerzy, którzy piszą o czymś że coś jest "dead game". I piszą tak nawet przez 10 lat, mimo to że gra dalej nie umarła i często ma zdrową stałą populację graczy xD
  • Odpowiedz