Wpis z mikrobloga

hej,

leci do mnie ladowarka ToolKitRC M6D oraz pakiety lipo 6s 1250.

jako ze jestem w tym nowy to troche zwalilem bo nie zamowilem do niej zasilacza xD

pytanie co do niej kupic by ja zasilic.

ZASILACZ TOOLKITRC ADP180 180W 19.5V 9.23A XT60 ew. wersja słabsza 100w. Cenowo 209 vs 109.

Warto doplacac do mocniejszej wersji? Chce ladowac je równolegle bo sama ladowarka jest dwuportowa. Nie zalezy mi az tak bardzo na czasie (chociaz nie mam pojecia ile taki pakiet sie laduje ( ͡º ͜ʖ͡º) ).

#drony #fpv
  • 8
  • Odpowiedz
@Bartezowsky na naładowanie 1 pakietu prądem 1c ładowarka weźmie jakieś 34/35w fajnie jakbys miał możliwość ładowania co najmniej prądem 2c gdyby trzeba było szybciej naładować więc poszukaj zasilacza min 140w a jak chcesz coś tanio i dobrze to polecam kupic zasilacz z laptopa z olx i przerobić końcówkę na xt60 albo zrobić sobie adapter bo to kwestia przylutowania 2 kabli
  • Odpowiedz
  • 0
@siba_15 no tak czytalem ze czesto sa przerabiane np zasilacze od xboxa ( ͡º ͜ʖ͡º) ja to amator jezeli chodzi o takie rzeczy mimo ze w zyciu zdarzalo sie cos lutowac.

Czy serwisy dronowe bawia sie w takie rzeczy? Bo ladowarke do laptopa to nawet jakas znajde w domu
  • Odpowiedz
pytanie co do niej kupic by ja zasilic.


@Bartezowsky: jakikolwiek zasilacz do LED/drukarki 3D itp, za 200zł to masz 600W 24V, do tego kabelek i wtyczka do 240V (parę zł) i z drugiej strony kabelek + xt60 (max 5zł) i masz gotowy zestaw.


Ale jak się upierasz na oryginalny zasilacz z toolkitrc, no to bierz większy, kiedyś Cię przypyli i będziesz chciał dwa pakiety ładować 2C i już będzie problem.

  • Odpowiedz