Wpis z mikrobloga

#pogoda #zjawiskapogodowe #swiatlo #niewiemjaktootagowac #dolnyslask

Wczoraj bylem swiadkiem dosyc rzadkiego zjawiska pogodowego po burzy na Dolnym Slasku, a mianowicie rozszczepienia swiatla w bardzo waskim pasmie. Podobna akcja byla widziana 3 lata temu na Slasku i 6 lat temu w Wielkiej Brytanii.
Dodaje link do artykulu opisujacego to ze Slaska

https://mikolow.naszemiasto.pl/rozowe-niebo-i-rozowa-tecza-nad-slaskiem-jak-powstalo-to/ar/c15-7824768
ExtraPensja - #pogoda #zjawiskapogodowe #swiatlo #niewiemjaktootagowac #dolnyslask

W...

źródło: IMG_20230730_135200

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Mbt_Grt: Calkiem ciekawe. Teczy na srodku nieba jeszcze nie widzialem. A zanosilo sie na deszcz albo cos wtedy? Pol teczy i sztucznie wywolana przez siebie widywalem.
To badziewie co wczoraj zaobserwowalem to z poczatku myslelem, ze piorun gdzies jebnal i sie jara cos. Nie zdazylem zrobic lepszych fotek bo zanikalo dosyc szybko.
  • Odpowiedz
@ExtraPensja: też pierwszy raz w życiu coś podobnego widziałem.
W na zdjęciach są 3 odrębne tęczę z różnymi kierunkami zagięcia choć przekonany jestem że było widać jeszcze 4. Żałuję że lepszego aparatu nie miałem ze sobą.

To było w niskich górach w UK, praktycznie na środku nieba właśnie. Ale deszczu raczej na 100% tego dnia nie było
  • Odpowiedz
@ExtraPensja: w UK można powiedzieć, że chwilowo na stałe ( ͡° ͜ʖ ͡°) górskie rejony niestety tylko w ramach urlopu. Siedzę w małym miasteczku nie tak daleko od Birmingham
  • Odpowiedz