Wpis z mikrobloga

Mądry. Ale brakuje drugiej części- tej o mężczyznach, którzy na skutek wszechobecnej seksualizacji uważają, że seks od kobiety im się NALEŻY od początku spotykania, niezależnie od ich zachowania i zawsze wtedy, kiedy mają potrzebę. Świat trawi pandemia egoizmu.
  • Odpowiedz
@yannikto: Zawsze możesz nie skorzystać. Odpowiadasz za siebie, za swoje postępowanie, zresztą swoim zachowaniem możesz kogoś ciągnąć ku górze, zamiast pomóc stoczyć mu się w dół.
  • Odpowiedz
@yannikto: Wiesz, ludzie mają wolną wolę. Możesz pokazać własnym przykładem (lepiej) albo tłumaczyć, wyjaśniając dlaczego tak, a nie inaczej (trochę mniej skuteczne), ale nikogo do niczego nie zmusisz. Nie da się pomóc osobie, która tego nie chce, niestety.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: No bardzo upraszczasz. Jest znacząca przestrzeń między rozdawaniem swojego ciała na zawołanie, za darmo, byle komu i z byle jakich pobudek (typu chęć zatrzymania kogoś w związku), a handlowaniem nim za usługi czy pieniądze. Każdy ma swoje granice, najpierw trzeba szanować i kochać siebie, żeby pokochać innych i pozwolić się kochać innym.
  • Odpowiedz
@Echo225: no ja nie spotkałem się z tym, żeby chłop na pierwszej randce był przekonany że będzie seks. Nie wiem w sumie do czego dążysz, ale często wygląda to tak, że wozisz dupę, stawiasz restauracje, kino czy co tam chce, a ona nawet nie jest w ogóle zainteresowana i siedzi w telefonie. W takiej sytuacji chłop ma prawo być wkurzony i nie chodzi tu o brak seksu.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Nie poswięcaj czasu, uwagi i zasobów ludziom, którzy Cię nie szanują. Dotyczy to w zasadzie każdej relacji w życiu, no może poza relacją z własnymi dziećmi- bo jeśli te Cię nie szanują, to do skutku musisz szukać sposobu, aby zaczęły- taka Twoja rola jako rodzica. Reszta- partner, kolega, sąsiadka, współpracownik, szef czy nowopoznana osoba na randce itp.- stawiaj granice, wymagaj szacunku i sam szanuj. Jak nie ma szacunku od początku,
  • Odpowiedz
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU: jestem na kilku kobiecech grupkach na fb. Często wtedy jest narzekanie na swojego chlopaka, że nieczuły, nie sprząta, że seksow nie ma itd. (Swoja droga niebiescy by się zdziwili ile kobiet na takich grupach narzeka na unikanie przez niebieskiego seksu).
90% kobiet w odpowiedziach pisze ze zmienić chłopa, rozmowa lub terapia.
A ja pytam, czy ona mu jakaś czułość okazuje i zonk xD
  • Odpowiedz