Wpis z mikrobloga

Planuję podróż do Rzymu własnym samochodem na 3 tygodnie. Po drodze chcemy zwiedzić takie miejsca jak: Wiedeń, Werona, Florencja, Piza, Siena, Rzym, San Marino, Wenecja. Będzie to taki objazd północnych Włoch, najpierw w okolicy Morza Tyrreńskiego, potem Morza Adriatyckiego, z czego tydzień w samym Rzymie.

Możecie podpowiedzieć jakieś fajne miejsca do zobaczenia, niekoniecznie dokładnie w tych miejscach ale moze gdzieś w okolicy jest coś ciekawego? Na ten moment wiem, ze chcemy zobaczyć: galeria Uffizi, San Gimignano, Koloseum, Partenon, Watykan, Bazylika Św. Piotra, Piazza Navona, fontanna di Trevi, Ogrody Borghese, rejony Castellucio.

Przede wszystkim na ten moment mam pytanie, gdzie powinienem kupić wcześniej bilety, szczególnie w Rzymie. Czy do Muzeów Watykańskich da się je kupić inaczej niż przez strony pośredników co jest jednak pewnym oszustwem? Mamy zniżki studenckie, z których przez to nie da się skorzystać.
Poproszę o różne propozycje co warto zobaczyć, może jakaś fajna winnica?

Co do rzeczy, które muszę załatwić przed wyjazdem: wyposażenie samochodu (apteczka, kamizelki dla pasażerów, bezpieczniki, żarówki), karta EKUZ, assistance auta, winiety w Austrii i Czechach, NNW, omijamy szeroko ZTL, samochód spełnia normę EURO 4 (czy potrzebny jakiś dokument?).
Czy jest coś o czym nie pomyślałem? Mamy już ogarnięte przez airbnb mieszkania w Rzymie i Porto Ercole

#rzym #wlochy #podroze #podruzujzwykopem
  • 12
@danielbr3: Koniecznie Cinque Terre, Lukka + Pistoia (jednego dnia), w okolicy są też termy. Przy okazji Pizy można ogarnąć Livorno (po pół dnia). Jechać do Rzymu samochodem to średni pomysł, chyba że będzie stał pod kwaterą przez tydzień.
W Rzymie warto zwiedzić Ostia Antica.
  • 0
@fotograf_warszawiak: dzięki za nowe miejsca. W samym Rzymie mieszkanie mamy z dala od centrum, konkretnie przy stacji EUR Magliana i tam zamierzamy na tydzień zostawić samochód a po samym mieście jeździć komunikacją. Nie mamy co prawda parkingu prywatnego pod mieszkaniem ale mam nadzieję że nikt nie zainteresuje się 16-letnim Focusem
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.