Wpis z mikrobloga

#ufo
Ostatnio na Reddicie sporo rozmów o tym, że UAPy nie są z innych planet tylko wymiarów i jeszcze innych miejsc. Dodatkowo pojawiają się słuchy, że ktoś z kongresmenów twierdzi, że widział jakiś film i wg niego ludzkość nie jest na to gotowa co on tam zobaczył. Na r/aliens pojawiają się teorie o symulacjach, światach równoległych, aniołach i demonach, piątych wymiarach itd …

Ktoś ma więcej ciekawszego info?
  • 12
  • Odpowiedz
@hexgate: na tagu nie znalazłem wpisu.

Miałem w notatniku zarys tekstu. Więc Wkleję.

Na tagu #ufo często widać komentarze sceptyków, których światopoglądy są zawężone do indywidualnych poglądów i sposobów pojmowania rzeczywistości.
„Nie istnieje to, co wychodzi za ramy procesów i poglądów, które znałem do tej pory.”
Brakuje namacalnych, realnych, twardych dowodów - fizycznych śladów pozostawionych przez obiekty, odwiedzające naszą rzeczywistość. Brak wiedzy w różnych dziedzinach, skrajny redukcjonizm, materializm oraz inne „izmy”
  • Odpowiedz
r/aliens


@hexgate: to jest prawie to samo co /x/ na 4chanie, bardzo słabo moderowany sub. Masa odklejeńców z przemyśleniami spod prysznica. Traktowałbym raczej jako 80% memizmu i freethinkerstwa +20% nie zawsze sprawdzonych newsów
  • Odpowiedz
raczej w necie nie znajdzie sie nic ciekawego, ale pamietam gdzies czytalem jakąś relacje (zapewne zmyśloną ale roznie moze byc ) o rzekomym wzięciu na pokład i ta osoba opowiadała że odbyła szybką podróż na "inną planete" ale z tego co opisywała to wyglądało bardziej jakby trafiła do jakieś alternatywnej ziemi lub innej rzeczywistosci /wymiaru (wspominała coś o jakiś charakterystycznych kosciołach) niestety nie potrafie tego znalezć
  • Odpowiedz
@hexgate: w sumie niezależnie czy pochodzą z jakichś miejsc w naszym wszechświecie czy z jakichś miejsc we wszechświecie równoległym/ innego wymiaru to i tak są dla nas cywilizacją pozaziemską, no i ja bym uważał z określeniami "anioły", "demony" bo takie religijne myślenie może z nas robić takich samych ludzi którzy grzmoty podczas burzy nazywali gniewem Boga, lepsze byłoby naukowe podejście gdyby coś się okazało
  • Odpowiedz
@hexgate: Nie wiem w co wierzysz ale prawdą jest ze ziemia to "kolonia karna". Trafiali tutaj w dawnych czasach ludzie z różnych wymiarów do odbycia kary i z tego powstała nasza cywilizacja.
  • Odpowiedz