Wpis z mikrobloga

Ktoś zadzwonił do mnie dzisiaj w przeciągu 2 h z 3 różnych numerów:
+48887533339
+48888380544
+48888467964
Pierwszy rozłączył się gdy tylko odebrałem, ale z dwóch następnych padł taki komunikat wygenerowany przez syntezator:

The reason for this urgent call is to inform you that we have found some suspicious activity on your Polish National Identity and from bank accounts before we (niezrozumiałe słowo) your arrest warrant immediately. Press 9 to speak to senior officer for further information


Podejrzewam, że scam, ale wolę si upewnić, bo trochę obsrałem zbroję. Co się może stać jak nacisnę to "9"? Jakaś międzynarodowa instytucja ma numer w heyah? Nie sądzę... O co im może chodzić?
  • 9
  • Odpowiedz
@w00cash: Gdybyś coś #!$%@?ł, to bagiety by stały pod drzwiami, a nie dzwonili z jakichś dziwnych numerów i puszczali tekst przez bota w języku angielskim. Scam na 100%.
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że scam


@w00cash: dobrze podejrzewasz, żadna instytucja państwowa nie będzie się z tobą kontaktować przez telefon, aby wyjaśniać jakiekolwiek problemy, czy wątpliwości. W takich przypadkach komunikacja jest prowadzona za pośrednictwem korespondencji lub osobiście (w sensie wizyta w urzędzie)
  • Odpowiedz
  • 0
A co oni mogą ugrać jak wcisnę tą 9? Naliczą mi jakieś opłaty za połączenie? No bo przecież nie wejdą mi na konto przez to...
  • Odpowiedz