Wpis z mikrobloga

#perfumy
Hej,
który klon Aventusa jest teraz najlepszy pod względem cena/jakość?

Poszukuję czegoś w miarę taniego (do ~250zł) co będzie używane latem, w mieście, podczas wyjazdów.

Do tej pory używałem Rasasi Zebra i Al-Haramain L'Aventure i się zastanawiam jak wyglądają ostanie batche i czy może nie warto spróbowac np Armafa Club de Nuit Man Intense (i tu od razu pytanie czy EDP czy EDT)?
  • 12
  • Odpowiedz
@snejdan: Ja bym polecił chyba Montblanc Explorer. Najbardziej europejski, bardziej przystępny od CDNIM. Nie ma nuty cytrynowego cifa.
  • Odpowiedz
@xarr: Explorera to bym sam chętnie dalej używał gdyby nie parametry. Bo fakt, w przeciwieństwie do Armafa to pachnie dobrze już od początku a nie wali chemią przez pół godziny.
  • Odpowiedz
@snejdan mam odlewki chyba wszystkich aventusowych zapachów, łącznie z samym Aventusem. Jedyny prawilny zapach to Explorer, jednak do niego potrzeba dobry overspray albo dopsikiwać.
  • Odpowiedz
@kilo_wody_pod_stopa: Ogólnie to nie zdziwiłbym się, gdyby różne batche nawet z tego samego roku inaczej pachniały i miały inne parametry, zależnie od tego co im akurat do kotła wpadnie i w jakich proporcjach xD Ja miałem 05/22 i parametry były naprawdę marne (obiektywnie, bo nie jest z tych, którzy wymagają 10h trwałości od każdego zapachu), a cytrynka na początku bardzooo chemiczna. Ostatnio przetestowałem MB Explorera globalnie i zdecydowanie bardziej polecam. Parametry
  • Odpowiedz
@Alex_mski Explorera też mam, dwa różne roczniki i na pewno ma gorsze parametry niż cdnim, ale też nie ma tragedii żeby trzeba było nosić dekant i dopsikiwać. Z aventusopodobnych chyba wszystko oprócz "żartu" vibrant leather ma conajmniej dobre parametry xD
  • Odpowiedz