Wpis z mikrobloga

#kolarstwo #tourdepologne #tdp

#!$%@?ąc od komentarza, realizacji TVP, dróg i całej czesiowej otoczki, TdP jest absolutnie najgorszym wyścigiem w kalendarzu, i to nawet nie wśród etapówek WT, ale zaryzykuję stwierdzenie że i wliczając w to kategorię niżej. Na tym wyścigu KOMPLETNIE nic się nie dzieje w tej konfiguracji trasy. Fajnie że w końcu opuściliśmy Podhale i jest większy przekrój terenów, ale te etapy są wymyślone tak bardzo bez sensu...

W teorii - wygra najlepszy czasowiec wśród mocnych na pagórkach, albo najlepszy "góral" wśród czasowców. Brzmi dobrze. Tyle że obsada tego wyścigu jest za mocna (nawet jeśli słaba w porównaniu do innych wyścigów WT), żeby się urywać na górkach 80km przed metą. Już więcej by się działo gdyby nie było gór, a wyścig wygrywali klasykowcy na pagórkowatych rundach (choćby jak w Binck Bank). Jakieś mrzonki o tym że wczoraj wiało i będą ranty, albo dzisiaj mityczny zjazd z Salmopolu, albo zjazd z Zieleńca do Dusznik że Mohorić niby miałby atakować :D

Otwarty wyścig owszem jest fajny, ale jak jest gdzie atakować. A tu po ustawieniu GC na drugim (!) etapie, wyścig jest otwarty bo na metach są bonifikaty, a na czasówce czołówka będzie miała różnice ~1s/1km.
  • 5
  • Odpowiedz
@cult_of_luna o to to, i nasrane tych premii nie wiadomo po co, chyba żeby każdy sponsor miał swoją. #!$%@?ąc od poziomu kolarzy, to po przerzuceniu się z TDF na TDP, poziom emocji zmienił się jakby z ligi mistrzów piłkarskiej przełączyć na naszą rodzimą ekstraklasę.
  • Odpowiedz
  • 3
@arturro94: z emocjami bywało lepiej lub gorzej, no ale kurde, może gdyby dać się wyszaleć sprinterom na 2 etapach, potem zrobić z 2 finisze pod górę, jak choćby Orlinek i nawet Przemyśl, a potem zrobić ze 2 etapy po pagórkach, na których te 5-10s w generalce byłoby do odrobienia, to mogłoby być lepiej. Np. taki etap do Bukowiny z 2017 co Majka nie urwał Teunsa był mega fajny jak na warunki
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: o miejscu mety decyduje kasa jaką zgodzi się przyjąć Lang za jej umiejscowienie. Dlatego to nie jest tour po najlepszych miejscach a wyścig po samorządach, które akurat mają do wydania środki na promocję w tv.
  • Odpowiedz
TdP jest absolutnie najgorszym wyścigiem w kalendarzu, i to nawet nie wśród etapówek WT


@cult_of_luna: no ja fanem TDP nigdy nie byłem, ale no odważne stwierdzenie. Oglądasz wszystkie wyścigi, żeby tak mówić? Bo ja to raczej tylko Tury, MŚ, klasyki, i jak Evenepoel jeździ xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Dawidk01: tak, staram się oglądać wszystko co jest w TV, jeśli tylko jestem w domu (wiadomo że np. często wychodzi 5 z 7 etapów, itd.), czasem w jednym roku nie obejrzę jednego klasyka, a w innym innego. I generalnie oglądam tak od początku polskiego Eurosportu, czyli od połowy lat 90 :)
  • Odpowiedz