Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanko mam:
Czy w 2023 zakup pada Xbox360 ma sens, jeśli chcę po prostu od czasu do czasu pograć na PC?

Szukam dwóch tanich i w miarę dobrych padów, aby czasem pograć na kompie z dziewczyną w gierki typu Overcooked czy Divinity Original Sin.

I nie wiem, czy kupić jakiegoś bezprzewodowego pada z Media Expert typu:
https://www.mediaexpert.pl/gaming/kontrolery-pady/kontroler-pc-ps3-maddog-gc550-bezprzewodowy

Czy też w tego legendarnie wygodnego od X360?
Jest on w ogóle kompatybilny z Win11?
Ktoś coś poleca?

#kiciochpyta #xbox360 #xbox #pcmasterrace
  • 4
  • Odpowiedz
@CogitoViator: ja mam tego starego pada od 360 ale w wersji pc, więc w zestawie był ten adapter. Z win11 sprawdzałem i działa bez problemu, na 7 pamiętam, że musiałem instalować sterowniki, a tutaj tylko podłączyłem dongla i śmiga. Jedyny minus jaki widzę, to właśnie używanie tego adaptera, zajmuje port usb i miejsce na biurku.
  • Odpowiedz
@CogitoViator: Odpuść sobie, bo kupisz w najlepszym wypadku przeszło dziesięcioletniego pada, a w najgorszym pełnoletniego. Oba już dawno przerobiły zakładaną żywotność i będą mieć luzy na analogach, triggerach czy problemy z dryfowaniem.
Kup używane pady z XOne albo Series bo są jeszcze wygodniejsze, a jak ci szkoda kasy to z powerA albo PDP, bo mają identyczny kształt, są tanie ale głośne i na kablu
  • Odpowiedz