Wpis z mikrobloga

Czy należy mi się status społeczny rentiera jeśli mam równowartość dwóch kawalerek w Poznaniu, ale w dywidendowych etf-ach?
Kiedy ktoś mówi że ma mieszkanie na wynajem słychać dumę w głosie, ja nawet o akcjach nie wspominam nigdy, bo czuję się trochę jak mickpl. (Ok, trochę lepiej, bo przynajmniej na własnym mieszkam). Bo wiem że gość pomyśli "eh, nie stać biedaka na mieszkanie na wynajem, więc sobie kupuje gówno akcje za grosze"
#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: pewnie na domiar złego pracujesz zdalnie i nawet #!$%@? wi co robisz na tym kąkutrze całymi dniami gapiąc się w monitor

zatem werdykt może być jeden: Nie, nie należy ci się status rentiera( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: bo występuje podobna mentalność co w tym wpisie:

https://wykop.pl/wpis/72241323/jak-jedziemy-z-historyjkami-o-nieogarnianiu-rzeczy

Albo jak 10 lat temu wybieranie samochodu w Polsce, automat? Panie to się psuje, nie wiadomo co tam siedzi a poza tym to ja wolę mieć kontrolę

Jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim polska mentalność inwestowania się zmieni, albo i nie, ale chyba z każdego punktu widzenia ekspozycja na cały świat jest lepsza niż na jedno miasto w 40mln kraju
  • Odpowiedz
@websterpl1: @bzyku95 ale to żoden wujek z Podlasia, tylko klasa średnia (taka prawdziwa, a nie wg standardów PiS) korporacyjna w wieku 30-35.
Nie mówię że całkiem by zlekceważyłi mój majątek, tylko X pln w betonie z jakichś powodów w każdej grupie wiekowej i zawodowej jest postrzegana lepiej niż X pln w akcjach.
  • Odpowiedz
Czy należy mi się status społeczny rentiera


@najbardziej-lysy: rentier to ktoś żyjący z kapitału, nie wiem czemu utarła się konotacja że to synonim słowa landlord, definicja słownikowa jest taka:

rentier - osoba utrzymująca się z procentów płynących z posiadanych papierów wartościowych lub wkładów bankowych


więc dla mnie to jesteś bardziej rentierem niż kurnikowi janusze
  • Odpowiedz
W sumie też zastanawiam się kto i kiedy wymyślił, że ludzie wynajmujący mieszkania to rentierzy. Przy większej liczbie mieszkań jest tyle roboty i nerwów przy tym, że to nawet koło dochodu pasywnego nie stało.
  • Odpowiedz