Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: lol od 4 lat mam EV, druga tesla, NIGDY nie wrócę do spalinowych. Po co mi droższe w utrzymaniu i wolniejsze auta jak mogę mieć szybsze i tańsze?? Po co mam jeździć na stacje i tankować jak mogę codziennie rano mieć naładowany?
@trololo55:

lol od 4 lat mam EV, druga tesla, NIGDY nie wrócę do spalinowych. Po co mi droższe w utrzymaniu i wolniejsze auta jak mogę mieć szybsze i tańsze?? Po co mam jeździć na stacje i tankować jak mogę codziennie rano mieć naładowany?

Powiedzmy sobie szczerze to już musi być jakiś nieśmieszny żart tudzież troll lub wyższy poziom urojeń.
@trololo55: często jeździsz 1200 km na narty? Co drugi, co trzeci dzień? Dlaczego jak ja codziennie przejeżdżam ze 100km autostradą to nie widzę tych mitycznych tesli za tirem?

@Cztero0404 o #!$%@? to dobre musze mieć urojenia jak w tym czasie zrobiłem 40 + 55k km teslami xD
@assninja:

to dobre musze mieć urojenia jak w tym czasie zrobiłem 40 + 55k km teslami xD

Może i nawet zrobiłeś ja tego nie neguje, ale pytanie w jaki sposób, w jakim czasie oraz w jakim komforcie bo zazwyczaj ludzie robiący sobie dobrze do tesli dziwne te fakty pomijają.
@Cztero0404: dokładnie tak jak napisałem. Ładuję w garażu, rano zawsze naładowany, śmigam po 100-150km dziennie i tyle. Śmiem twierdzić że na ładowarkach spędziłem mniej czasu niż ty na stacjach benzynowych ( ͡º ͜ʖ͡º)
@assninja: 1200 lub więcej to pewnie max 2-3 razy w roku, wolę to robić na strzała niż się szczypać. Wypady na weekend robię często. Kilkaset km po Polsce, w obie strony, no jakoś nie widzę tego elektrykiem. Za to tesle wlekące się na prawym pasie widzę dość często.

Jak dla mnie elektryk tylko do miasta się nadaje i to też jedynie jak masz swój dom. Oczywiście teraz w rodzinie jest zazwyczaj
@assninja:

dokładnie tak jak napisałem. Ładuję w garażu,

Zdecydowana większość ludzi w Polsce nie posiada garażu

często jeździsz 1200 km na narty?

To jest bardzo zabawne generalnie bo użytkownicy i zwolennicy tesli zawsze używają tego samego dziwnego argumentu kulawego. Może nie na narty, ale całkiem sporo ludzi robi to nawet często, biorąc pod uwagę ile ładuje się auto elektryczne a ile tankuje się auto spalinowe to na pewno
@trololo55: nie mówię że nie mają wad, mówię że ja nie wrócę do spalinowego bo po co? Jeśli ty rzeczywiście co chwilę robisz kilkaset km w jedną stronę to nie będę cię przekonywał, ale 90% ludzi jeździ jak ja dookoła komina
@trololo55:
25 razy w roku tracisz po 10 minut na tankowanie i narzekasz, że kilka razy w roku trzeba się ładować przez 30?
Chyba że nie masz garażu albo miejsca parkingowego z dostępem do prądu, wtedy elektryk nie ma sensu.
@assninja: Może Cię rozczaruję, ale nie każdy jeździ autem tylko i wyłącznie do supermarketu 3 ulice dalej i pracy 20-30 minut od swojego miejsca zamieszkania. Ludzie jak kupują auto to chcą również nim komfortowo na przykład na wakacje pojechać a nie spędzać kilka godzin przy ładowarce
że kilka razy w roku trzeba się ładować przez 30?


@Zakrentas: 30 to może przy samej ładowarce i to też tylko aby podładować, na pewno nie do pełna. Nie liczysz kolejki do ładowarki. W Niemczech to standard, że czeka kilka aut przed ładowarką. To jest sytuacja gdy EV jeździ mały procent ludzi, pomyśl co by się działo gdyby jeździło nimi 60% kierowców. Już nie mówię o sieci energetycznej i problemami z
@trololo55:

W Niemczech to standard, że czeka kilka aut przed ładowarką.

Nie, nie jest to standard i na pewno nie na SC. Nawet z jednym mirkiem sprawdzaliśmy w weekendowe wakacyjne wyjazdy, wszystko można sprawdzić online