Wpis z mikrobloga

@K_R_S ja tam nie narzekam, na trzypasmowej drodze wyprzedzam wszystkich prawym i nikt mi na dupie nie siedzi. Gorzej jak chcę kogoś na tym prawym wyprzedzić, to ci kretyni ze środkowego blokują.
  • Odpowiedz
@K_R_S: trochę się nie dziwię tym co są przyklejeni do środkowego pasa. Na 3-pasmówkach uwielbiam jeździć prawym pasem. Najmniej zatłoczony, mogę sobie trzymać bezpieczny odstęp, nikt mi na dupie nie siedzi. Taka jazda to przyjemność. Problem, który często obserwuję to jak muszę na tym prawym kogoś wyprzedzić i zjechać na środkowy. Mianowicie, zdarza się tak, że w momencie, w którym chcę zjechać na środkowy, jakiś #!$%@? z lewego, BEZ KIERUNKOWSKAZU, zaczyna
  • Odpowiedz
@Amir7 bo na prawym non stop są te tiry... w dzień, w nocy jak jade to zawsze jadą tacy środkiem. Pusto na prawym, pusto na lewym bo za 5 km jest tir na prawym. Dziwne, że jak są dwa pasy to tiry znikają i da sie jechać tym słabym prawym pasem. Mamy coraz lepsze te autostrady i ekspresówki i na prawym nie ma już kolein. Można śmiało jechać.
  • Odpowiedz
@walczezlenistwem: na 2pasach to trzeba mieć żelazne nerwy by jechać prawym na autostradzie xdd chyba że stać cię na skode fabie czy seciento albo z miasta nie wyjeżdżasz dalej niż do dino po zakupy
  • Odpowiedz
@Amir7 ale wiesz, że możesz to osiągnąć również na innych pasach? Wystarczy używać lusterek i kierunkowskazów i bez problemu da sie płynnie jeździć, wyprzedzać i nie blokować. Drogi są dla każdego nie tylko dla ciebie byku
  • Odpowiedz
@walczezlenistwem: jeśli są 3 pasy i lewy i prawy jest wolny to nie widzę problemu by nim jechać skoro nikomu problemu nie robię a zaraz może tir mi wyskoczyć i będę musiał zmieniać pas na chwilę a jak ktoś jedzie szybciej ma lewy pas wolny przecież xd
  • Odpowiedz
@Amir7 no i prawidłowo. Na dwóch pasach również może ci tir wyskoczyć jaki i seicento. Wowczas wyprzedzasz, wracasz na prawy.
No i teraz najtrudniejsze, dlaczego postępujesz w inny sposób gdy się pojawiają wiecej niż 2 pasy?
  • Odpowiedz