Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak byście zareagowali gdybyście mając 35 lat dowiedzieli się, że wasz dziadek nie jest waszym dziadkiem, a wasza matka też nie była świadoma, że jej ojciec nie jest jej ojcem? I ten dziadek was na dodatek wychowywał do 12 roku życia, był kimś wyjątkowo ważnym dla was. Aha i babcia żyje, ale twierdzi że badania DNA to pomyłka. I też was wychowywala xd #drama #rodzina #trudnesprawy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 102
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Facet nie żyje, to co Ci dał, co przeżyliście przez ten czas jak byliście razem przecież nie zeruje się przez to, że nie macie wspólnych genów. Przyjmij to jako zwykłą informacją bez wpływu na Twoje życie i wspominaj go ciepło.
  • Odpowiedz
fragment-ksiazki-o-dzieciach-urodzonych-z-powodu-wojny


@WrzeCiOna: To było 80 lat temu, raczej więcej niż dwa pokolenia. Jeśli rodzice OPa mają mniej niż ~75 lat, to ewentualne gwałty w czasie wojny czy zaraz po niej i dzieci z tych gwałtów mogły dotyczyć jego prababek a nie babek.
  • Odpowiedz
właśnie, podmiany dzieci w szpitalu


@senq87: mhmm podmianki w tym przypadku dna babci chyba się zgadza, zresztą nie ma co drążyć może dziadek był bezpłodny i była to świadoma decyzja ich obojga, było więcej rodzeństwa?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jeśli mimo braku wspólnego DNA byli dla mnie dobrzy i się mną opiekowali to nie widziałabym problemu i olała ta kwestie. Gorzej by było jakby byli dla mnie okropni bo wtedy bym pewnie wpadła w manie szukania tej właściwej rodziny i zobaczenie tego co straciłam.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja bym to olał. Wsystko zależy jak Cię traktował. Jeśli dobrze i dbał o Ciebie to "oddaj" mu to traktując go zyczliwie i okaż pomoc kiedy potrzeba.

Miałem nieco inną sytuację, bo moja babcia miała drugiego męża (byłem wychowywany w przekonaniu że mam 3 dziadków). Mimo, że dla tego chłopa byłem obcym dzieckiem, to traktował mnie jak swojego wnuczka i był prawdziwym dziadkiem przez duże D. Nauczył mnie więcej niż
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: u mnie wyszło ze ojciec który mi zmarl jak miałem 14 lat i za którym płakałem jak #!$%@? to dopiero po 5 latach od tego wydarzenia dowiedziałem się ze nie jest moim biologicznym ojcem
i mam #!$%@? kto jest synem #!$%@? kogo tylko mam żal do matki ze się puściła bo wiedziała o wszystkim
  • Odpowiedz
Jak byście zareagowali gdybyście mając 35 lat dowiedzieli się, że wasz dziadek nie jest waszym dziadkiem


@mirko_anonim: Jeśli jest taka możliwość, przede wszystkim porozmawiałabym z dziadkiem. Co on myśli o tej sytuacji, jak z jego perspektywy wpłynie to na wasze relacje, czy chciałby dalej pełnić rolę dziadka. Nie znam szczegółów sprawy, ale jeśli dowiedział się o tym po latach, mogło go to mocno zranić, warto więc niczego na nim nie wymuszać,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mnie bardziej zastanawia jaki był powód zrobienia szerokich badań DNA i to jak widać całej rodziny. Babcia coś powiedziała i zaczęła się wycofywać, czy szukacie dawcy szpiku/narządów dla kogoś z rodziny i wyszło że dziadek w sumie nie jest zgodny z nikim? Bo niezgodność pod kątem dawców nie wyklucza rodzicielstwa.
  • Odpowiedz
  • 6
@mirko_anonim
zanim zaczniecie linczować babcie, to pamiętaj, że może miała jakieś nieprzyjemne kontakty z czerwonoarmistami, jak nas wyzwalali, to nie było takie rzadkie wtedy.
I wyjebongo. Ojcem jest ten co wychował, podobnie z dziadkiem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: #!$%@?. Jedyna rzecz jaką bym sprawdził dla pewności to ewentualność chorób dziedzicznych/obciążeń genetycznych. Niektóre, jak na przykład łuszczyca ujawniają się czasem w drugim pokoleniu.
  • Odpowiedz