Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem super wieczór. Siedziałem ze swoją 6letnia córką na balkonie, piliśmy domową lemoniadę, patrzyliśmy w gwiazdy i gadaliśmy o życiu.

"Tata, a co to znaczy że gwiazda polarna wskazuje północ? Przecież tam nie ma żadnej strzałki"
I tłumaczę, że u góry mapy jest północ, tam gdzie Gdańsk, morze i daleko daleko jest krąg polarny. Tam gdzie mieszkają niedźwiedzie polarne. Stąd nazwa gwiazda polarna.

"Tata, a co to jest spadająca gwiazda? Gwiazdka serio może spaść?"
I tłumaczę, że to taki kamień co przyleciał z kosmosu i tak szybko leciał, że aż się zapalił i świeci jak gwiazdka.
Zacząłem szybko pocierać jej ręce żeby zobaczyła co to jest tarcie.

I tak długo, aż w końcu trzeba było iść spaść.

Życzę każdemu takich chwil ze swoimi dziećmi:)

Netflix, Instagram, TikTok, YouTube, fastiwale muzyczne, jakieś steamy, gry, czy zwykłe chlanie w weekend- to nie jest ważne, ważne są reakcje międzyludzkie.

Nie dajcie sobie wmówić, że dzieci to gówniaki, kaszojady, bachory itp.
Nawet jeśli nie lubisz obcych dzieci, to swoje pokochasz nad życie;)

#rodzice #dzieci #chwalesie #madki
  • 61
@kukold: w pewnym stopniu tak wygląda normalny rozwój człowieka, w pewnym momencie dziecko chce być niezależne od rodziców. To od zbudowania relacji we wczesnym dzieciństwie zależy czy taki rozdział będzie aż patologicznie silny albo słaby, czy też normalny z poszanowaniem innych członków rodziny.

@camil888 mam córkę w tym samym wieku. Zgadzam się z tobą, że do własnego dziecka podchodzi się inaczej i staje się nagle najważniejsze niezależnie od stosunku do innych
@camil888: z < 3 latkiem ostatnio siedziałem rano i jedliśmy śniadanie, odbyliśmy poranną rozmowę o pogodzie. Pierwsza taka luźna zwykła rozmowa przy śniadaniu, ale poczułem coś niezwykłego. Dużo jest takich momentów, dobrze że są bo nagradzają za codzienny trud i walkę o przetrwanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mattz_: ten moment, kiedy koło trzech lat dziecko z dzidziusia zaczyna się zamieniać w coraz bardziej samodzielnego człowieka, zaczyna
@camil888: mozesz sprobowac eksperymentu z wysoka szklanka i niska szeroka szklanka, dzieci dopiero poznaja koncepcje objetosci w wieku 4-5 lat, w wyzszej szklance niekoneczjie mieści się wiecej wody
@kukold: a za kolejne +12 "czasc tatku, a pamietasz gdy bylam mala i pytalem o gwiazdy - to byly cudowne czasy dziecinstwa". owszem wspomiany wiek dojrzewania taki jest, burzliwy ale po co skupiac sie tylko na tym co niekomfortowe
@fuechsinn: Największe ujadanie od różowego paska

Najlepsze podsumowanie prawdziwości wpisu xD

@camil888 Dziecko jest naturalnym etapem rozwoju człowieka - w pewnym momencie czujesz osiągasz takie doświadczenie, że śmiało możesz wprowadzić nowego człowieka na świat.

Problem zawsze był jeden - kiedy dzieci mają dzieci.

Z tą różnica, że dawniej chodziło o to że 13 latka zaszła w ciążę.
Teraz problemem jest to, że mamy 30 letnie krowy które są na etapie mentalnych
@camil888: Ja ze swoim ojcem też tak siedziałem i gapiliśmy się w gwiazdy jak byłem mały, pokazał mi parę planet, niektóre gwiazdozbiory i zaszczepił zainteresowanie kosmosem, mieliśmy taki badziewny teleskop i lornetkę, fajne czasy. Szkoda że teraz leży gdzieś zachlany, popadł w alkoholizm i nie mam z nim kontaktu.