Wpis z mikrobloga

#chorwacja hej, czy ktoś z Was organizował sobie wycieczkę do Medziugorie z Cro? Wiem, że na tych przejściach między Makarska, a Dubrownikiem można wjechać na dowód, ale jest coś więcej co trzeba ogarnąć przed wyjazdem? Słyszałem o jakimś dodatkowym ubezpieczeniu możliwym do zakupu na granicy. Ewentualnie tez jak tam jest z waluta? Skoro Marki wymienialnej nie ma na Revo to zgaduje, że tylko gotówka. Z góry dzieki za jakies rady, bo jak po Unii nie boje się poruszać, tak poza nią trochę wszystko dzikie się bardziej wydaje
  • 7
  • Odpowiedz
@KRYTEXTV w Medziugorie nic ciekawego nie ma, chyba że jesteś wierzący. Mostar albo Kravice duuuzo ciekawsze. wjedziesz na dowód, ale nie zapomnij dokumentów auta i ubezpieczenia. zielonej karty już nie trzeba, od 2022 dokładnie. marki nie ma na revolute ale normalnie zapłacisz. w Hercegowinie w wielu miejscach zapłacisz w euro na straganach czy restauracjach, ale oficjalne bilety jak na Kravice to tylko marki.
  • Odpowiedz
@KRYTEXTV daruj sobie to Medziugorie, zwykłą mieścina z kościołem. Jeżeli jesteś bliżej Dubrownika to pojedź sobie do Zavali zwiedzić jaskinie i klasztor a potem do Trebinje.
  • Odpowiedz