Wpis z mikrobloga

Halo książkowa sekcjo wykopu,
ostatnio poświęciłem trochę czasu, żeby nauczyć się nowego frameworka do tworzenia aplikacji, a żeby nie tworzyć jakiegoś narzędzia, które pójdzie na śmietnik to piszę sobie taką oto apkę do zarządzania księgozbiorem i cytatami. Nie jest to oczywiście żaden programistyczny wyczyn, bo apka jest dosyć prosta, ale że ze mnie filantrop, społecznik i dobry człowiek, to pomyślałem, że się tym podzielę.
Stąd też moje pytanie: czy są tutaj osoby, które również chciałyby sobie coś takiego mieć i z tego korzystać? Aplikacja jest do selfhostowania, czyli postawienia na własnym serwerze ale są dzisiaj narzędzia, które pozwalają to zrobić za darmo i bez większej wiedzy technicznej. W tym przypadku potrzebne by były tylko konta na vercel.app mongodb.com i ewentualnie github. Jeśli znajdą się tu chętne osoby, to mogę zrobić jakiś poradnik instalacji i dodać do repozytorium.
Apka tworzona jest, podobnie jak moje poprzednie 'Rozmyślania', jako PWA, więc działa całkiem zgrabnie na komputerach i telefonach, z możliwością instalacji przez przeglądarkę. Przy dodawaniu książek działa też zaciąganie danych z lubimyczytac.pl więc większości danych nie trzeba wklepywać ręcznie.
Wrzucam w komentarz kilka screenów.

#ksiazki #aplikacja #programowanie
Zamoysky - Halo książkowa sekcjo wykopu,
ostatnio poświęciłem trochę czasu, żeby nauc...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-08-06 o 17.36.14

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
bardzo by mi się coś takiego przydało, mam mnóstwo książek, które są po poprzednim właścicielu mieszkania i świetnie sprawdziłoby się aby to wszystko skatalogować
  • Odpowiedz