Wpis z mikrobloga

Jest jakiś doradca kredytowy na tagu?
Jakie są szanse na #kredyt2procent z bikiem 62? Nie mam opóźnień, ale niedawno spłaciłem duży kredyt przed czasem i scoring przez to spadł chyba.
Pracuje na b2b, zarobki to > 25k netto / msc. W przyszłym tyg będę pytał w bankach, ale może ktoś tu się wcześniej wypowie. Wkładem w kredyt będzie działka warta jakieś 400k, jestem jedynym właścicielem.
#kredythipoteczny #budujzwykopem
  • 12
@sovas: nie, bo jestem w tej samej sytuacji. max wartość całej nieruchomości to 700/800k. Max wartość kredytu to 500/600k więc wkładu może być max 200k. Sprawdź sobie jakikolwiek kalkulator. Aha, i liczą wartość działki z budynkiem, nie można zrobić rozdzielności. Co najwyżej możesz próbować z kredytem na dokończenie budowy, ale to tylko 100k
@sovas:

źródło tych rewelacji?

Ty z https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/pierwsze-mieszkanie

Bezpieczny kredyt 2% – wkład własny
Czy przy bezpiecznym kredycie 2% jest wymagany wkład własny, a jeśli tak, to jakiej wysokości?
Bezpieczny kredyt 2% to standardowy kredyt udzielany przez banki komercyjne. Różnicą jest dopłata od Państwa do pierwszych 120 rat kredytu. Jak każdy kredyt hipoteczny wymaga wkładu własnego o wysokości ustalonej przez bank udzielający kredytu. Zgodnie z przepisami ustawy wkład ten nie może być
  • 0
@czyznaszmnie: No przecież masz napisane nawet w tej broszurze co podlinkowałeś:

Czy biorąc bezpieczny kredyt 2% mogę wnieść działkę jako wkład własny?

Tak, z tym że jeżeli wartość działki przekracza 200 tys. zł wówczas nie będzie możliwe wniesienie innego wkładu własnego w środkach pieniężnych. Ponadto suma wartości działki i kwoty udzielonego kredytu nie może przekroczyć 1 mln zł.


W ustawie masz to samo, jeśli wkładem jest niezabudowana działka budowlana to nie
bikiem 62?


@sovas: Ocena punktowa BIK, którą można samodzielnie sprawdzić dokonywana jest przez algorytm na podstawie wielu parametrów między innymi opóźnień w spłacie zobowiązań, aktywności kredytowej, wykorzystania limitów i ilości zapytań. Brane jest też pod uwagę dane statystyczne mówiące o tym, jakie jest prawdopodobieństwo, że dany klient nie będzie spłacał poprawnie zobowiązania.

Banki pobierają z BIK zupełnie inny raport, z oceną wydaną w innej skali i na innych zasadach. Z tego