Wpis z mikrobloga

@CrazyZdzich: na pierwszej fotce lepiej bo można było samochodem sobie pojechać do centrum. Tak przestajesz w nim w ogóle bywać.
a w samym amsterdamie czułbym się bezpieczniej jakby było duże natęzenie ruchu samochdowego. tak panuje tam totalny chaos i ludzie przemieszczają bez absolutnie żadnej organizacji i totalnie randomowo. idziesz sobie z każdej strony jedzie na Ciebie rowerzysta plus mija cię skuter lecąc 50 na centymetry. są miejsca gdzie nie wiesz jak
  • Odpowiedz
@CrazyZdzich: takie wspaniałe, ale jakby jeden z drugim tam pomieszkał miesiąc to by mu się odechciało. Weź przywieź zakupy, załatw więcej niż 1 sprawę po pracy... Plus klasykiem jest, że na światłach wskakuje Ci na bagażnik naćpany murzyn albo Polak licząc na podwózkę. Już pomijam, że ludzie jeżdżą tam jak #!$%@? na tych rowerach, wypadek to kwestia godzin. Been there, done that.
  • Odpowiedz
@Tapirro: mieszkałem, jak siedziałem na delegacji i było zajebiście. Wiadomo, że dla przyspawanych do auta - lipa. Ale w takich miastach o wiele lepiej się żyje.
  • Odpowiedz
@dafto: no własnie wcale sielepiej nie żyje - większość ludzi nie żyje pod teze jak ty, celowo ignorując wszelkie upierdliwości, które cywilizacja rozpracowywała przez ostatnie kilkaset lat. Chcesz wszedzie jezdzic rowerkiem w deszczu i zimie to klawo, ale nie wymuszaj tego na innych
  • Odpowiedz
@justBrowsin: Holandia była super zmotoryzowanym krajem w latach '60 czy '70. Od tamtej pory po rewolucji komunikacyjnej żyje się tam o wiele lepiej i zdrowiej. Sorry, ale to amerykańskie super skomunikowane samochodowo miasta mają problem z wymierającymi centrami po godzinach pracy.
  • Odpowiedz
@justBrowsin: Ale nikt ci nie broni jechać samochodem nawet w amsterdamie xd tylko masz węższe ulice. Które i tak często są uzależnione od kanałów, ale to rozumiem tez lewactwo które mówi ci jak masz żyć? Xd

Jak jest jebutnie szeroka droga z miejscami parkingowymi i morzem asfaltu to normalna sprawa, ale jak jest szeroka droga rowerowa to komunis i mówienie innym jak żyć
  • Odpowiedz
@dafto: w jakim sensie bo ja tego nie czuję. Nigdy w Amsterdamie nie byłem ale mieszkałem w Paryżu, Londynie i nie odczułem "lepszości" tych miejsc no chyba że Amsterdam to inna bajka, dlatego pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz