Wpis z mikrobloga

Jak się nazywa taka obrabiarka cnc ale taka mechaniczna gdzie się wsadza szablon i takie ramię jest które jest połączone z głowicą j to tak jakby przerysowuje kształt tego szablonu na nieobrobiony materiał? #pytanie #cnc
Widziałem coś takiego u stolarzy
  • 24
  • Odpowiedz
@Nerlo_ajcats:

Myślisz że uda się zrobić takie w miarę dokładne? Bez luzów.


prawidłowe pytanie to za ile? a nie czy się da (bo da się na pewno :) myślę że dużo taniej będzie kupić najprostszą frezarkę "grawerkę" CNC i wytnie ona taki kształt w drewnie dokładniej niż pantograf DIY
  • Odpowiedz
@Nerlo_ajcats: tak, ale po pantografie z byle czego nie oczekuj braku luzów i a więc i dokładności. Pamiętaj też, że musisz na tym "byle czym" zamocować jakoś frezarkę.
  • Odpowiedz
@Nerlo_ajcats: miniszlifierką proxxona to możesz pantografem grawerować, a nie wyciąć "na jeden przejazd" element w drewnie 20mm. Z kolei wycinanie na kilka przejazdów po ~2mm uniemożliwi ci brak dokładności (zapewne będziesz łamał frezy). Na mini frezarce CNC można właśnie wyciąć element przejeżdżając po kilka razy po obrysie. Dla przykładu moja wyfrezowana rączka na "frezarko-grawerce CNC" za 400zł
grlux - @Nerlo_ajcats: miniszlifierką proxxona to możesz pantografem grawerować, a ni...

źródło: raczka_2

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@grlux: nie trzeba 2cm
Nie trzeba na jeden przejazd, można sobie pogłębiać wcięcie. Czemu niby jeden przejazd miał się różnić od drugiego skoro szablon pozostaje bez zmian.
A nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić za jednym przejazdem po prostu wolniej trzeba.
Nikt nie łamie frezów jeśli ma pojęcie jak to działa.
  • Odpowiedz
@Nerlo_ajcats: klepki do nożyka, znaczy rękojeści? Coś takiego można robić na frezarce do drewna, taka ręczna ale ze stolikem aby sam frez sterczał z niego. Są frezy z łożyskiem na końcu. Śmiało można używać wzornika z przyklejonym/przykręconym materiałem lub samego noża.
  • Odpowiedz
@Nerlo_ajcats: wiertłem do metalu na wiertsrce kolumnowej bez luzów. W drewnie przeważnie jak pret jest np. 6mm to wiertło 6.1, bo włoski drewna blokują. Piny wchodzą na żywice, która powinna zamaskować. Nie bardzo rozumiem co zostaje 0.5mm? Drewienka jeszcze przed przyłożeniem są frezowane na równo, grubość aby była ta sama i plaskość.
  • Odpowiedz