Wpis z mikrobloga

#wroclaw #trzonolinowiec #katastrofabudowlana #remontujzwykopem #budownictwo

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/51,35771,30032340.html#S.galeria-K.C-B.1-L.1.duzy

Link do galerii z Wroclawskiego domu na kurzej lapce - trzonolinowaca, klikajcie i podziwiajcie pordzewiale liny nosne, izolacja od UV zdezelowana. Jest cos takiego jak zaciaganie wody kapilarne takze tego lina po kazdym deszczu ladnie "pije" wode az na sam dol
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Fajny zarzadca, czynsz mam nadzieje ze #!$%@? by bylo na wygodne zycie tych u gory... jakies zastrzyki z zywicy by lina nie pila wody, po co? Izoacja z czegos co nie rozleci sie? Nawet wysmarowanie tego smarem do lozysk chyba by troche pomoglo ale na co komu to. Teraz to juz pewnie troche pozno?
Most linowy (jakis w USA) widzialem ze ma system przedmuchiwania liny nosnej suchym powietrzem by nigdy lina nosna nie zaczela nawet korodowac a tu #!$%@? "bebechy" kluczowe sa na wierzchu i niech sie dzieje wola nieba - ultenianie. Nie wiem czy to sie da wymienic pewnie nie, przypomne ze gdy wymieniali liny/konserwacja masztu radiowego (tego najwiekszego na swiecie) to ten sie zawalil.
Lepiej tego nie ruszac?
marsjanin2012 - #wroclaw #trzonolinowiec #katastrofabudowlana #remontujzwykopem #budo...

źródło: z30031114IHG,Skorodowane-liny-nosne-wroclawskiego-Trzonolinowca

Pobierz
  • 15
@marsjanin2012: Ten budynek już w latach 70 miał remont gdzie mu wzmacniano konstrukcję betonem.

Tam dochodzi fakt, że część mieszkań jest dalej w zasobie miasta także miasto też się popisuje.

@Wychwalany No chyba nie do końca bo liny podtrzymują kolejne stropy wiec jakby się liny odcięło to w teorii mogłoby nie wytrzymać tego.
@Darth_Gohan: tak tak jakies kilka lat po oddaniu do uzytku juz byly jaja i wzmacniali, jakos nawet wczesniej jeden z glownych architektow dokonal zywota w wieku ok 30 lat i ludzie mowili ze widzial ze wybudowal bubel i to dlatego, a okazalo sie ze to znany nam z wykopu case #mysliwy i zginal na polowaniu, ktos pomylil go z dzikiem pewnie.
Fajny zarzadca


@marsjanin2012: to jest problem kraju. Ceny zaniżone bo nikt nie chce płacić za profesjonalne usługi tylko byle taniej. Sami zaniżają ceny, jak się już pojawia ktoś kto chce coś robić itp to nie ma jak bo "Panie, tu mam taniej" a potem zdziwienie. Inna sprawa, zarządca mógł zlecać przeglądy techniczne itp. I problem mógł być po stronie tych co robili przeglądy, byle jak.
@ksiak: pewnie i masz racje, tam sami starsi ludzie obecnie mieszkaja, pewnie czesc wynajmuje (tj wlasciciel ma #!$%@? na stan budynku) a koszta naprawy i tak beda wielkie. Wg mnie najbardziej sie oplaca jak wszyscy wyjada i sie to zawali wtedy odszkodowania by byly bo normalnie nic nie dostana? I tak stan jest znany i takie TU moze pewnie sie wypiac bo nie bylo dbane o stan budynku. Przesrana sytuacja dla
@Mamoniowa: 12 niby, poczytaj. Pozniej wzmocnili jakos wiec to tylko czesc ustroju, na dole jest podparte jeszcze jakimis belkami ztcp i je widac choc wsrod paskudctwa tej okolicy moze to umknac uwadze, stolica kultury zobowiazuje (brzydko dookola).
W google trzonolinowiec i jest jako obiekt, zdjecia od ludzi pokazuja dolne podpory pod k. 45st takie belki, pewnie to te elementy dodane w kilka lat po tym jak budynek postawiono bo sie telepalo
@marsjanin2012: #!$%@? o tym jak to zaniedbane te liny, a ja widzę że ktoś solidnie uszczelniał je u nasady ducttapem tylko nie dał po całości i trochę zamokło, ale da się to naprawić.
Wystarczy po długości je obkleić teraz duct tapem i będzie trzymać na lata, ewentualnie dołożyć trytytki by jeszcze je usztywnić.
Koszt 4 rolek duct tape to jakieś 43,40 więc da się to też zrobić tanio, trzeba tylko chcieć.
mookie - @marsjanin2012: #!$%@? o tym jak to zaniedbane te liny, a ja widzę że ktoś s...

źródło: z30031128IHR,Skorodowane-liny-nosne-wroclawskiego-Trzonolinowca

Pobierz