Wpis z mikrobloga

Cześć,
nie rozumiem za bardzo procesu wyrobienia prawa jazdy.
Zdałem w piątek, dziś opłaciłem na info-car wydanie, w "Sprawdź czy twoje prawo jazdy jest gotowe" mam informację

PKK zostało przyjęte przez Wydział Komunikacji

07.08.2023

PKK zostało zwrócone do Wydziału Komunikacji. Jeśli opłata nie została wniesiona przy składaniu wniosku o PKK, należy opłacić dokument prawa jazdy żeby Wydział Komunikacji mógł go zamówić.

Jeśli już opłaciłem prawo jazdy i "PKK zostało zwrócone do Wydziału Komunikacji" to muszę jechać składać wniosek?
Jak to działa?
#prawojazdy
  • 6
  • Odpowiedz
@tolman123: musisz jechać do urzędu z papierkiem z info-car, który potwierdza, że zapłaciłeś.

Tak, to kompletnie bezsensowne. Dajesz im ten papierek, oni sobie skanują kod QR i dopiero jak go przyjmą to zlecają wyrobienie dokumentu.
  • Odpowiedz
@TypowyDaltonista wniosek i zdjęcie składa się zanim rozpocznie się jazdy w szkole. Juz przy składaniu wniosku o wydanie PKK
Po zdaniu egzaminu nie trzeba nic robić, trzeba tylko zapłacić za dokument można w urzędzie wtedy zamawiają od razu, a można przez Info-Car wtedy urząd ma kilka dni na zamówienie dokumentu.

@tolman123 Musisz czekać nic nie musisz robić jeśli zapłaciłeś. Następny status to status "dokument do odebrania" zwykle 7 dni roboczych, max 14
  • Odpowiedz