Wpis z mikrobloga

mam drzwi balkonowe pcv (mają już ~20 lat) i zaczęły się blokować/nie domykać. problemem okazała się... "szyna" od strony zawiasów tzn.
drzwi po każdej stronie mają te wypustki jak na zdjęciu, które poruszają się za pomocą ruchu klamki.
kiedy klamka jest zwrócona w dół (pozycja zamknięta) wszystkie wypustki są nieruchome)
po obróceniu klamki do pozycji poziomej (otwieranie drzwi na oścież) wypustki na spodzie drzwi, na górze drzwi i na krawędzi obok klamki się poruszają i przemieszczają się na środek swojego zakresu), a te od strony zawiasów nie - zostają w miejscu, ale mogę je przesunąć do góry palcem (na pozycję środkową, na pozycję uchyloną (góra) nie).
ustawienie klamki na pozycję pionową w górę (drzwi uchylone) sytuacja analogiczna - wszystkie wypustki poza tymi od strony zawiasów się poruszają i są zablokowane (nie przesunę ich palcem), a te od strony zawiasów mogę przesuwać do woli góra - środek - dół

z kolei podczas zamykania (klamka przechodzi z pionowej w górę -> na poziomą -> pionową w dół wszystkie wypustki (łącznie z tymi od strony zawiasów) poruszają się tak jak powinny i wtedy nie mogę już przesuwać palcem wypustki od strony zawiasu w górę (ale mogę w dół)

nie wiem jak dokładnie wygląda budowa drzwi, ale zakładam, że są tam dwie szyny na krawędź - jedna przesuwa w górę, druga w dół (lub lewo-prawo) i wychodzi na to, że szyna przesuwająca w górę kompletnie "odłączyła" się od klamki.

jak mogę to naprawić?
#budowadomu #okna #pcv #budownictwo #balkon #taras
smokzabojcaludzi - mam drzwi balkonowe pcv (mają już ~20 lat) i zaczęły się blokować/...

źródło: temp_file1930133714297724749

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@darek-jg dzięki, to chyba te ząbki plastikowe się zjechały, ale upewnię się dopiero po zdjęciu drzwi i spojrzeniu
@ottersideofme smarowałem wd40 ale nie pomogło, bo same szyny się jako tako poruszają, raczej jakieś ząbki nie łapią :/
@Catmmando o ta informacja też się przyda bo możliwe że będę musiał wymienić te okucia :c
  • Odpowiedz