Wpis z mikrobloga

Mam taki klocek metalu, ma on wymiary 19x4x4 cm waży około 5.46kg (kuchenna waga nie łapie zeby lepiej zwazyc) Ciekawi mnie co to za metal l, podejrzewam że to był jakiś obciążnik do drzwi, a chce go użyć do obciążenia koparki zdalnie sterowanej. Z moich wyliczeń wychodzi ze to sztabka stali nierdzewnej, nawet ja przypomina tam gdzie lakier zdarty. Ale jest może ktoś kto lepiej potrafi to wyliczyć?
#metal #kiciochpyta #stal #cnc #odlewnictwo #matematyka #fizyka
FueGo - Mam taki klocek metalu, ma on wymiary 19x4x4 cm waży około 5.46kg (kuchenna w...

źródło: temp_file6165604884092886505

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@FueGo ziom, ale nierdzewki się nie maluje xD
Jak chcesz wyeliminować jaki to stop to sprawdź czy łapie magnes. To sporo zawęzi zakres.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Andr3v Okazuje się że łapie się lekko magnes, nie tak mocno jak do blachy z lodówki, ale łapie. wiec pewnie jakiś stop z czegoś. Tak mi to chodzi po głowie ze az spac nie mogę. Takie małe, a takie ciezkie
  • Odpowiedz
  • 107
@FueGo:
1. Zważ sztabkę metalu na wadze.
2. Zanurz sztabkę metalu w zbiorniku z wodą.
3. Zmierz wzrost poziomu wody w zbiorniku.
4. Zważ zbiornik z wodą i sztabką metalu.
5. Odejmij wagę sztabki metalu od wagi zbiornika z wodą i sztabką metalu, aby uzyskać masę wyporu.
6. Wyznacz gęstość sztabki metalu, dzieląc masę przez objętość.

Obliczanie gęstości sztabki metalu:

Gęstość = masa / objętość
Gęstość = masa wyporu / wzrost
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Uddhx to mi wygląda na skomplikowana operacje, znajde moment i policzę to według tych zaleceń i zawołam co to kurla skroiłem xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Andr3v No 2 śrubki ma, leżało na parapecie jak znalazłem, albo to bym obciążnik do drzwi, albo jakiś tyngs bo wcześniej w tamtym miejscu mieli jakis skład z łożyskami, śrubkami i czymś tam. Może spytam byłego wlasciela czy on cos o tym wie, chociaż się wyda ze to skroiłem xD
  • Odpowiedz