Wpis z mikrobloga

Mirki co robić?
Cofałem na parkingu i niestety ale cofając wjechałem w przód samochodu stojącego za mną no i niestety zderzak mu się wypiął z zaczepów a być może pękł, ale było ciemno i nie byłem w stanie ocenić. U mnie ma żadnej szkody.Za wycieraczką ostawiłem kartkę z namiarami na siebie. Co teraz mnie czeka?
Gość będzie do mnie dzwonić albo pisać i co ja mam robić? Pisać jakieś oświadczenie? Czy co? Pytam bo jeszcze nigdy czegoś takiego nie robiłem, bardzo się stresuję xD
Gość może chcieć kasy w łape?
Gość może chcieć numer polisy?
#ubezpieczenieoc #samochody #pytaniedoeksperta
  • 17
@Ommadawn: A co miesiąc płacisz składkę?

Chłopie, rankomat wyliczył wzrost 300zł dla babki, która w drugim roku posiadania prawka obtarła auto mojej szwagierki

To AC rożnie zauważalnie po szkodzie, a nie OC. Ludzie #!$%@?ą z wypadków, bo oszczedzą 500zł a komuś narobią powaznych problemów
@cwlmod, @Ommadawn: nic nie dostanie wyżej do składki OC. Jak są drobne stłuczki parkingowe (wyskoczenie zderzaka z zawiasów, przetarcie lusterka) to koszty są tak niskie, że mieszczą się w ramach niskiego ryzyka u ubezpieczyciela. Sprawdzone z autopsji. Też, niechcący of korz, przytulił się mój Dodge z Hyundaiem (czułości mu się zachciało ( ͡º ͜ʖ͡º) ) podczas parkowania. Skutek: wyskoczył z zawiasów zderzak i delikatna wgniotka
@MaJeM0: Czy masz rację czy nie, to wzrost składki jest tak mały że jest to kompletnie pomijalna kwestia. Niestety ludzie tego nie wiedzą i spieprzają z miejsc wypadków :/
@cwlmod: a to jest zupełnie inna kwestia. Publiczna chłosta się należy tchórzom! Świetna weryfikacja wielkości przyrodzenia i RIGCZu użytkowników dróg. Albo się ma wielkie cohones i godność osobistą albo się jest #wroclaw -skim SkyTowerem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@MaJeM0: Nie ma co chłostać jeśli ludzie robią coś w strachu. Owszem, jest to naganne ale nie tłumaczy się ludziom, że koszty dla nich są bardzo niskie i nie ma się czego bać.

Nie powiem, że ja też miałem kiedyś rozkminy co bym zrobił, ale odkąd się dowiedziałem jakie są prawidziwe konsekwencji to te rozkminy były kompletnie bez sensowne. Myślę że większość ludzi ucieka bo się boi konsekwencji, których nie znają