Wpis z mikrobloga

Mireczki, dziwna sprawa.
Klawiatura w laptopie działa z opóźnieniem. Tzn nie tak, że po wciśnięciu klawisza ten reaguje z opóźnieniem tylko gdy nie używam klawiatury co najmniej 5 sekund to wtedy gdy chcę użyć to nie działa, dopiero po kliknięciu jakiegoś klawisza ta się budzi i po sekundzie działa już normalnie, bez żadnych przerw i problemów. Gdy przestanę coś naciskać chwilę (5 sekund) to znów trzeba ją wybudzić. Podświetlanie klawiatury działa normalnie.
Dzieje się to od dłuższego czasu, ale wcześniej przy nieużywaniu dłuższym (jakieś 10 minut) tak się działo, teraz praktycznie nie da się używać.

Dodam też, że gdy wcisnę np caps lock to dioda się zapala/gaśnie mimo, że w systemie klawiatura jeszcze nie działa. Czyli chyba wina software bardziej.

Pojutrze dopiero zrobię format, ale może ktoś wie o co może chodzić. W menadżerze urządzeń odinstalowałem i zainstalowała się, bez rezulatu.
#laptopy #komputery #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
@klokupk: chwila googlowania i sie dowiedziałem że można zmienić opóźnienie klawiatury w ustawieniach windowsa. Poszperaj, może się obejdzie bez formata.
  • Odpowiedz
Jak to laptop to jeszcze zanim bym się porwał na formatowanie sprawdziłbym czy producent nie daje sterów do klawiatury na stronie, ew najpiejw z menedżera urządzeń przywróciłbym aktualny sterownik klawiatury do poprzedniej wersji. Umiem sobie tylko wyobrazić problem w oparciu o Twój opis, a mało tego - dopóki nie przeczytałem nie wiedziałem że takie rzeczy się mogą dziać. Daj znać czy i co pomogło, powodzenia, Mirku!
  • Odpowiedz
  • 0
@SaltyCat nie sprawdzałem sterowników od producenta, zobaczę po pracy.
Przywrócić sterownika nie da się w menadżerze.
Problem właśnie jest bardzo dziwny i postępujący.
Wcześniej przy nieużywaniu z 10 minut tak jakby się usypiała. Wczoraj po poście wystarczyło 3 sekundy i już musiała się wybudzać.
Wcześniej restart laptopa pomagał na tydzień, a teraz nic nie daje. Dam znac jak coś rozkminie
  • Odpowiedz