Wpis z mikrobloga

#rysujzwykopem #art #digitalart #zainteresowania Jakoś dwa tygodnie temu zaopatrzyłem się w tablet graficzny. Na wykop trafiłem przypadkiem szukając prostego poradnika jak zacząć rysować. Znalazłem go właśnie na wykopie. Rysowałem już wcześniej - w starych czasach liceum i na nowo udało mi się rozbudzić pasję do tego wspaniałego "rzemiosła".

Ćwiczę zatem - szkicuję sobie różne przedmioty, a na załączonym zdjęciu widać tego owoc - jabłka (mam nadzieję, że je przypominają).

Używam programu Krita. Każde japko stworzone jest innym pędzlem. Program jest darmowy, solidny i ciągle poznaję nowe funkcje, oby szybciej niż są dodawane. Patrząc na ficzery, które posiadają programy do grafiki rastrowej - ten wydaje się lepszy niż Photoshop, jako iż powstaje z myślą o malarstwie cyfrowym.

Proszę mnie nie bić, bo zawsze była taka tradycja gdy wchodziłem do nowej społeczności ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
taidanes - #rysujzwykopem #art #digitalart #zainteresowania Jakoś dwa tygodnie temu z...

źródło: jabłko ćwiczenie wyboru kolorów

Pobierz
  • 13
@taidanes: Z PSem jest ten problem, że żeby zacząć tam cyfrowo malować trzeba poświęcić n godzin na ogarnięcie jak tworzyć i konfigurować pędzle, a potem stworzyć samemu zestaw i zacząć malować. No chyba, że znajdziesz jakimś cudem w necie fajny, darmowy zestaw. Ale nawet jak znajdziesz, to trzeba poświęcić godziny na ogarnięcie, który pędzel do czego służy. A wystarczyłoby po prostu wbudować jakiś zestaw dobrych malarskich pędzli i stworzyć panel do
@zgubiles_sie_jelonku: (σ ͜ʖσ)

Na 3x co prawda ale i tak sto razy (doslownie) szybciej niz miałbym to robić ręcznie. Zajęło to około minuty.

Hasło "remove" nic tu nie da. Przede wszystkim warto zrozumieć i nauczyć się w jaki sposób ten AI działa.

Nie wpisuj nic tylko zaznacz pogniecenia. On zaznaczony fragment traktuje jako pusty i domysla się co ma być w tym miejscu
peetee - @zgubilessiejelonku: (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

Na 3x co prawda ale i tak sto razy (doslow...

źródło: Screenshot_20230809_105714_Messenger

Pobierz
  • 3
@smiech2 Dość... oryginalne. Tak - to właściwe słowo. Dobrze jest poznać inne elementy jabłka, niż przedjabłcze, które starałem się uwidocznić.

@zgubiles_sie_jelonku Wierzę na słowo. Chyba pozostanę jednak przy tym fajnym (i kurczę - darmowym) programie jakim jest Krita. Głównie dlatego, że się z nim już trochę zapoznałem, odpalam program i działa. No i Krita kojarzy mi się z bardzo sympatycznym komiksem - Pepper & Carrot Na YT na kanale Davida Revoya jest