Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj ok 400km przez Polskę, tylko kawałek eską, reszta zwykle drogi. Cały czas zgodnie z przepisami co chyba dla #!$%@? tirowców nie do pojęcia. Poza terenem zabudowanym było ok, ale kiedy była jakas wiocha albo ograniczenie prędkości oni #!$%@? dalej i podjeżdżali mi i innym pod sam zderzak czasami wręcz "na zapałkę". A najlepszy był śmieć z meganki o rejestracji cwl (to chyba skrót od cwel), była dosłownie ściana deszczu i wycieraczki nie ogarniały zbierać, jechałem 50km/h bo takie były warunki w miejscu gdzie było ograniczenie do 70 i ten cwel nie dość że #!$%@?ł się na zderzak, to jeszcze trąbił i długimi świecił. Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa
  • 179
  • Odpowiedz
@lentilek ja nie twierdzę że nie zdarzają się idioci za kierownicą nawet dużych samochodów ale OP twierdzi że kilku takich się znalazło a jest to po prostu nieprawdopodobne jeśli by jechał normalnie
  • Odpowiedz
@gigadude: Tirowcy to najgorszy element. Ja ostatnio jechałem 90km/h na krajówce w Estonii, tam co chwilę są radary i nie chciało mi się jechać na spince bo miałem cały dzień jazdy przed sobą. Kuweciarz za mną na polskich blachach dostał szału - zderzak, światła, trąbienie, próba wyprzedzania na czołówkę. Przepuściłem go zjeżdżając na moment na stację bo psychola się bałem. Jakąś godzinę później go spotkałem na światłach przed ruchem wahadłowym kilka
  • Odpowiedz
@gigadude wczoraj Węgry. Polski tirowiec wyprzedza na moście (pas w jedną i pas w drugą ) kolumnę samochodów i tirów, kolumna jechała przepisowo 90... parafrazując "jaki wstyd przed Ryśkiem". Dzisiaj jeszcze trzy akcje już na czeskiej autostradzie. Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.
  • Odpowiedz
Bo niestety część dzbanów za kierownicami myśli że obowiązuje tylko jedna prędkość na drodze


@Darth_Gohan: nie jedna tylko trzy.

Pierwsza predkosc to 80/50
Druga to 125/80
a Trzecia to 200/140

Tych co na odcinkowym jada 80/120 to powinno sie wieszac
  • Odpowiedz
Jak ktoś chce jechać 30 na godzinę na drodze niebędącej ekspresową to niech sobie jedzie, gówno Ci do tego xD.


@Otter wykopowi kierowcy za dychę, w deszczu boją się jeździć, przepisów nie znają, wypisują farmazony internetach...

Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]
§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.
§ 2. Jeżeli wykroczenia, o
  • Odpowiedz
@cwlmod Ok mordeczko, czyli się rozumiemy, bo miałem dziwne wrażenie, że negujesz moje podejście do jazdy. Ale w takim razie wygląda na to, że jeździmy podobnie - to znaczy efektywnie i że te same zachowania nas wk@&wiają. Także szerokości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]

§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

§ 2. Jeżeli wykroczenia, o którym mowa w § 1, dopuszcza się prowadzący pojazd mechaniczny,

podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.


@wezsepigulke: no tak, jakbyś nagle zatrzymał auto na środku autostrady to podpadasz pod ten przepis, a o
  • Odpowiedz
@cadcadcad Utrudnianie ruchu to niekoniecznie zatrzymanie się. To dotyczy również zbyt wolnej jazdy, niczym nieuzasadnionej. Podsumowując, nie nie można sobie jechać krajowka normalnym samochodem z prędkością 30kmh bo tak się komuś podoba.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke a kto decyduje jaka jazda w aktualnym momencie, warunkach drogowych i miejscu jest zbyt wolna, bo tego w przepisach nie widziałem poza min. 40kmh na autostradzie?

nawet jakbyś chciał wezwać policję to sam zacytowałes - NIEUZASADNIONA - uzasadnienie brzmi "dostosowuje prędkość do warunków na drodze" i tyle
  • Odpowiedz
@gigadude pelna zgoda. Jeżdzę regularnie w trasy i co wiocha i zabudowania zwalniam kulturalnie do 50-60 bo często yanosik trąbi ze stoją to leci taki tirowiec w dupie przepisy 80 km/h lekko…
  • Odpowiedz
przepisów nie znają, wypisują farmazony internetach...


@wezsepigulke: czy ty w ogóle wiesz jakie ma zastosowanie ten artykuł który wrzuciłeś?

Jak ci się nie podoba, że ktoś przy ograniczeniu do 90 jedzie 80 to sobie zmień prawo, które będzie stawiać znali minimalnej prędkości, jak to na autostradach jest xD
  • Odpowiedz
OP twierdzi że kilku takich się znalazło a jest to po prostu nieprawdopodobne jeśli by jechał normalnie


@wezsepigulke: Przyjmij, w drodze wyjątku ( ͡° ͜ʖ ͡°), że normalnie, to zgodnie z przepisami i ograniczeniami. Potem przez rok poruszaj się po drogach normalnie i zdaj nam raport. Nie mogę doczekać się rezultatów. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 4
@wezsepigulke

> Jak ktoś chce jechać 30 na godzinę na drodze niebędącej ekspresową to niech sobie jedzie, gówno Ci do tego xD.


@Otter wykopowi kierowcy za dychę, w deszczu boją się jeździć, przepisów nie znają, wypisują farmazony internetach...


Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]

§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

§ 2. Jeżeli
  • Odpowiedz
Abyście napili się z butelki własnych szczochów i aby granulat dla świń i tirowców podrożał. Zamówiłem już kamerkę na tył, może uda się chociaż jednego wyeliminować z drogi. #bekaztransa


@gigadude: a wystarczy jeździć złomem i przyhamować
  • Odpowiedz
@cwlmod: @wezsepigulke @Under4est jeździe do Austrii, pojeździjcie sobie po niej z tydzień. Dostaniecie kilka pamiątek z fotoradarów, to się zastanowicie nad jeżdżeniem 120km/h po krajówkach i 80 km/h w zabudowanym.

Nie będę zgrywał świętego, bo zdarza mi się spieszyć lub jeździć 15 kilometrów powyżej po znajomej drodze. No, ale nie 30. Gonić to można na autostradach.
  • Odpowiedz