Wpis z mikrobloga

#nas #qnap #backup #it
Czy na potrzeby domowe (3 telefony robiące bombelkom zdjęcia i filmy) + sporadyczne "dronowanie", jest sens kupować większe dyski do nasa niż 4TB? Teraz u kilku chumorywch dostawców mam ok 1TB powrzucany przez ostatnie 10 lat, a nie chcę inwestować w wielkie (=drogie) dyski, jak mi pierdykną kiedyś ze starości.
  • 6
@unster Można mieć dysk u siebie i awaryjny backup w chmurze, synchronizowany co jakiś czas. Ja korzystam z Jottacloud i teoretycznie jest tam miejsce nielimitowane, ale w praktyce powyżej iluś TB limitowana jest prędkość uploadu, zajętośc nie. Ja zużywam tam kilka TB i jak dotąd nie miałem z tym problemów.
@unster: ja ostatnio przełączyłem swojego flagowca Samsunga na 4K i przerazilem się ile zajmuje filmy. Same zdjęcia to pikuś ale jeśli tak jak ja nagrywasz sporo przy dzieciach to weź większe dyski
ja ostatnio przełączyłem swojego flagowca Samsunga na 4K i przerazilem się ile zajmuje filmy. Same zdjęcia to pikuś ale jeśli tak jak ja nagrywasz sporo przy dzieciach to weź większe dyski


@sqbi_: dużo można ugrać używając lepszych kodeków/formatów niż h264/jpg. Do nextclouda jest wtyczka co konwertuje w tle video/zdjęcia do mniej zajmujących kodeków/formatów. Istnieją też jeszcze takie rozwiązania https://github.com/HaveAGitGat/Tdarr