Wpis z mikrobloga

Pany #programista15k #programista25k, na full remote jak jest u was ze sprzętem i dostępami.

Mam na myśli, czy jeśli dostanę laptopa to mogę sobie na nim np. postawić dostęp zdalny np. chrome/teamviewera lub cos?
Albo czy z poza tego laptopa (np. ze swojego desktopa) możecie się logować do firmy (ściągać git repo na prywatnego kompa).

Ogólnie czy jest opcja zdalnie zalogować się na tą maszynę albo bezpośrednio (git u siebie lub vpn ze swojego sprzętu) do firmy?
  • 10
@Sterling_Archer: @wicherq nie chce nic obchodzic. Po prostu zastanawiam sie czy moge laptopa zostawic w mieszkaniu i polaczyc sie do niego np. z telefonu albo ze swojego bedac np. na wsi zeby 2 nie wozić, albo jakbym musial wyskoczyc np. na 1h gdzieś
Po prostu zastanawiam sie czy moge laptopa zostawic w mieszkaniu i polaczyc sie do niego np. z telefonu albo ze swojego bedac np. na wsi zeby 2 nie wozić, albo jakbym musial wyskoczyc np. na 1h gdzieś


@obieq: u mnie nie wolno. Jak robisz zew dostępy do sieci firmowej to nie wiesz kto z tych dostępów skorzysta (dodajesz podatności na atak)
w pelni sie zgadzam, ale po prostu zastanawiam sie na ile w praktyce to jest sprawdzane/blokowane


@obieq: widziałem jedna dyscyplinarkę w firmie ubezpieczeniowej za takie rzeczy (łączenie się z kompa domowego do służbowego)
@obieq w firmie cybersecurity mam tak że nie da się zalogować z innego urządzenia. Kiedyś popsuł mi się sprzęt i udało mi się zalogować przez przeglądarkę to pytali jak tego dokonałem. Przepis był taki żeby sobie zdefiniować maks sposobów na 2FA(apka w telefonie, numer telefonu) i nie logować się hasłem tylko użyć 2x 2FA i wtedy wpuszczało. Ale mimo wszystko mam nie pracować na tym sprzęcie tylko łączyć się do komputera który