Wpis z mikrobloga

Mówisz o terenach, które znajdują się prawie w centrum miasta.


@KrzysiekZcleverBI:
Czy ja wiem, czy 10 kilometrów (w przypadku "Szadółkowego" Wzgórza) to takie centrum. Komunikacją czy autem w korku to jest jakieś 40 minut drogi. Poza tym jasne, można budować, tylko po co tak gęsto i bez zieleni, tylko wszystko zalane betonem? To już dużo bliższe Śródmieścia starsze osiedla na Chełmie wyglądają o niebo lepiej.
Pobierz smk666 - >Mówisz o terenach, które znajdują się prawie w centrum miasta.

@KrzysiekZc...
źródło: Chełm2020
@smk666: A szadółki to już zupełnie inna historia i jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy tam kupują chaty :)
Piszesz o Chełmie - mamy tam zabudowę z lat 80-90 a czego by nie mówić o tym okresie to jest to złoty czas w Polsce pod kątem zagospodarowania przestrzeni. Jednym z założeń projektowanych wtedy osiedli było to, że mieszkańcy muszą mieć całą infrastrukturę dostępną "spacerem" i dużo zieleni dookoła budynków. Spójrz na
Narzekanie masz już zaliczone, teraz prosimy o propozycję rozwiązań problemu.

@dwa_szopy:
Wystarczy nie budować tak gęsto i dbać o retencję wody "na miejscu" poprzez utrzymanie zieleni a nei betonu wszędzie dookoła bloków.

No i w jaki niby sposób woda z Jasienia spływa na dolny taras?

Chociażby Warszawską, AK, Havla/Świętokrzyską w kierunku Oruni. Poza tym na pewno zdajesz sobie sprawę, że są to tylko przykłady a identycznych miejsc w mieście jest multum.
Piszesz o Chełmie - mamy tam zabudowę z lat 80-90 a czego by nie mówić o tym okresie to jest to złoty czas w Polsce pod kątem zagospodarowania przestrzeni. Jednym z założeń projektowanych wtedy osiedli było to, że mieszkańcy muszą mieć całą infrastrukturę dostępną "spacerem" i dużo zieleni dookoła budynków. Spójrz na Przymorze, Zaspę, Żabiankę - tak właśnie powinna wyglądać przestrzeń do życia :)


@KrzysiekZcleverBI:
No i dziś już tak nie
@smk666: Huia tam spływa, w okolicy tego zdjęcia Jasienia jest kilka dużych zbiorników retencyjnych. Po za tym ty nie masz auta. 40 minut w korku to się jedzie w godzinach szczytu na drugi koniec gdańska, a nie z jasienia do centrum. Komunikacją owszem, 40 minut bez korków, z godzinie szczytu lepiej na przełaj z buta. Korzystanie z zkm w gdańsku to masochizm.
@smk666:
Jak w Cities: Skylines sobie odpalisz moda na nieograniczone budowanie to możesz sobie budować bloki jak komuniści w PRL nie przejmując się takimi drobnostkami jak prawo do gruntu czy rentowność. Raj na ziemi się skończył jak przyszedł ten podły kapitalizm co nie i teraz można co najwyżej walić konia do tego jacy ci komuniści byli rezolutni w PRL a teraz skąpy developer w cylindrze próbuje zarobić jak najwięcej.

Nadal można
Po za tym ty nie masz auta


@Hellicon:
Czekaj sprawdzę, czy to co stoi pod domem to przypadkiem nie hulajnoga. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeździłem tam do mojej obecnej żony w "gości", jak się "pofarcił" korek na AK to i 30-40 minut się jechało z Siedlec. Rowerem 20, mimo, że Warszawską pod górkę. Jak żona dojeżdżała do pracy na 8:15 to musiała wychodzić na autobus, a gdy
@dwa_szopy: Zapytaj Japończyków jak sobie radzą z deszczami monsunowymi.

;) już słyszałem głos pewnej Pani Minister, że nikt sobie z tym nie poradził ;)

Tak właśnie się dzieje jak idioci co dostali się do polityki nie maja pojęcia czym rządzą ;)

najlepiej wcisnąć ciemnej masie "NIE DA SIĘ"