Wpis z mikrobloga

Geolog, profesor Ian Plimer:
W geologii mamy 250-letnią historię sporów o klimat. Teraz wymyślono termin "nauka o klimacie" i słyszymy o "klimatologach"… Cóż, to grupa ludzi, którzy używają modeli, inna grupa ludzi używa dowodów - i te dwie grupy nie mogą być w zgodzie. Patrząc w przeszłość, widzimy, że mieliśmy 6 wielkich epok lodowcowych, z okresami, w których lód się rozszerzał (zlodowacenie) i okresami, w których lód się kurczył (interglacjały).
Obecnie znajdujemy się w okresie międzylodowcowym. W ostatnim okresie międzylodowcowym poziom mórz był o 7 metrów wyższy, temperatura była o około 5 stopni wyższa, więc jeśli ktoś mówi, że dziś jest „”najgorętszy dzień w historii, należy zapytać - od kiedy?
W szczytowym czasie okresu międzylodowcowego, około 4000 lat temu, było o około 5 stopni cieplej, więc teraz jest chłodniej niż najwyższa odnotowana temperatura w historii. Jeśli przejdziemy do czasów Jezusa, kiedy było ciepło, to teraz jest o 4 stopnie chłodniej. Jeśli przejdziemy do epoki wikingów - od tego czasu się ociepliło. Jeśli przejdziemy do średniowiecznego ocieplenia - od tego czasu ochłodziliśmy się. A kiedy przejdziemy do Małej Epoki Lodowej - od tego czasu się ociepliło. Więc od kiedy?
Właśnie wychodzimy z Małej Epoki Lodowej - więc czy temperatury wzrosną czy spadną? Rosną od 300 lat. Nie jest niespodzianką, że jeśli analizuje się wycięte osie czasu dla temperatury, poziomu morza czy czegokolwiek innego, można nimi manipulować w dowolny sposób.
Sześć wielkich epok lodowcowych rozpoczęło się, gdy w atmosferze było więcej dwutlenku węgla niż obecnie. Obecnie mamy 0,04% tego gazu w atmosferze. Zawartość dwutlenku węgla w atmosferze zmieniła się z ponad 20% do obecnego poziomu, który jest naprawdę niski w czasie geologicznym. Gdybyśmy zmniejszyli go o połowę, wymarłyby wszystkie rośliny i zwierzęta.

#kryzysklimatyczny #pogoda #klimat #bekazlewactwa #co2 #nauka #globalneocieplenie
  • 12
  • Odpowiedz
@Viado: tak, oczywiście foliarzu...
Masz na to jakiś rowód? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale wiesz, że to nieistotne, bo mówi prawdę i każdy może to sprawdzić?
Nie trzeba mu wierzyć na ślepo.
Potrafisz to ogarnąć swoim ciaenym umysłem?

Pokaż mi te raporty negujące IPCC. Od lat nikt nie ma ani jednego dowodu podważającego tę empiryczną teorię. Tylko puste wysrywy takich dzbanów jak wy.
  • Odpowiedz
@Viado nic z tego tekstu nie jest prawdą a liczby są kompletnie zmyślone.

Można dyskutować na temat konsekwencji globalnego ocieplenia i tego co powinnismy robić, ale negowanie tego, że jesteśmy za nie odpowiedzialni to już poziom płaskoziemców.
  • Odpowiedz
@Viado: jedna wielka klimatyczna ściema pod ekoterroryzm, mająca za cel dalsze opodatkowanie ludzi oraz wdrożenie Social Score carbon Foot print i kontrolę ludzi jak w Chinach.
  • Odpowiedz
@Viado: gdybyśmy zmniejszyli obecny poziom CO2 o połowę czyli z 420 do 210 to wrócilibyśmy do poziomu z XVIII wieku. Czy rośliny wtedy wymarły?
  • Odpowiedz
"Jeśli przejdziemy do epoki wikingów - od tego czasu się ociepliło. Jeśli przejdziemy do średniowiecznego ocieplenia"
W jakim okresie historycznym żyli wikingowie? Można pomylić się o jednego króla.
  • Odpowiedz
@Viado: kiedyś oglądałem jakiś wywiad z Korwinem i on też tam mówił, że ogólnie dużo CO2 to będzie super, bo wszystko będzie rosło szybciej i większe i lasy tropikalne szybciej będą rosły, więc nie ma się co martwić wycinaniem a jak się lód rozpuszcza w szklance to jest tyle samo wody i elo można generować więcej gazów cieplarnianych bo to z korzyścią dla natury jest xD
  • Odpowiedz
gdybyśmy zmniejszyli obecny poziom CO2 o połowę czyli z 420 do 210 to wrócilibyśmy do poziomu z XVIII wieku. Czy rośliny wtedy wymarły?


@KubaGrom: oczywiście że nie. Przecież @Viado wszystko co tam napisał wymyślił sobie z dupy. Tam nic ni3 jest prawdą, ani jedno zdanie...

I wy nawet nie ogarniacie że zoetanie on zmniejszony i to nawet bardziej. Przecież celem jest zejście z emisją do zera, ale to będzie w okolicach
timechain - >gdybyśmy zmniejszyli obecny poziom CO2 o połowę czyli z 420 do 210 to wr...

źródło: 1024px-Mauna_Loa_CO2_monthly_mean_concentration.svg

Pobierz
  • Odpowiedz