Wpis z mikrobloga

OSZCZĘDZANIE MAMONY, PIENIĘDZY, SZMALU, HAJSU, BEJMY!
Jak to robicie? Polecacie jakieś konta oszczędnościowe? Co sądzicie o tych w #mbank?

Potrzebuję zacząć odkładać ale moja wiedza w tym zakresie zupełnie nie jest uporządkowana, wołam specjalistów od #oszczedzanie.

  • 13
  • Odpowiedz
@KleKotka: Najprostszy sposob dla kogos kto nie potrafi co miesiac odlozyc nadwyzki jaka mu zostala (jesli zostala) to trick ktory maja (nie wiem czy wszystkie) banki.

W krotkim terminie kokosow z tego nie ma ale jest konsekwencja i sie zbiera.

Mianowicie ustawiasz se ze jakis % z kazdej tranzakcji (platnosc karta, przelew itp - jak se wybierzesz) leci na oszczednosciowke.

Czyli np ustawiasz 10% i robisz se zakupy za 100pln. PLacisz
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 Fakt, czytane gdzieś było o tym! Tylko hmm, chyba jednak wolałabym wpłacać i odkładać hajs na kupkę jakąś… i to tak, żeby patrzeć jak rośnie ale nie móc wypłacić. Są jakieś różne oprocentowania itd ale moja wiedza w tym zakresie jest totalnie wyrywkowa, a nie chcę być zaczarowana przez jakiegoś konsultanta super ofertą.
  • Odpowiedz
@KleKotka: NIe che Cie rozczarowac ale na super oferty to sie nie nastawiaj :P

Opcje sa 2:
1-potrafisz oszczedzac i co miesiac z tego co Ci zostanie odkladasz
2-nie potrafisz oszczedzac

jesli 1 to nie ma problemu. Co miesiac odkladasz na oszczednosciowke. Ale nie traktuj tego jako inwestycje bo oprocentowanie marne a traktuj bardziej jako kase na boku ktora ma lezec i nie korzystasz z niej i niech sie zbiera.

Jesli
  • Odpowiedz
wolałabym wpłacać i odkładać hajs na kupkę jakąś… i to tak, żeby patrzeć jak rośnie ale nie móc wypłacić.


@KleKotka: Możesz wpłacać na moje konto np. co miesiąc i ja Ci będę wysyłał saldo więc będziesz widzieć jak rośnie, a gwarantuje że nie będziesz mogła tych pieniędzy wypłacić. Możemy się też umówić na jakiś nieduży procent dla Ciebie np. 50% w skali roku.

  • Odpowiedz
  • 1
@KleKotka najlepiej pamiętać i odkładać samemu, bo na kontach oszczędnościowych płacisz zawsze za co, a to kilka przewow darmowych, albo bankomaty etc, bo wiadomo że nic za darmo nie jest.
Np moja matka ma konto oszczędnościowe w ipko. Dostaje emeryturę, odsetki z oszczędności ma np 1zl a opłata za prowadzenie konta oszczędnościowego 5 zl :)

Ja w #mbank wrzucam kasę na lokatę 3 miesiące. Przez inflację są po 6-8% wrzucasz 100k PLN
  • Odpowiedz
  • 0
W dowolnym momencie możesz wpłacić lub wypłacić swoje oszczędności, bez utraty odsetek. Odsetki od środków pieniężnych, jeżeli środki te podlegają oprocentowaniu, są naliczane od daty waluty uznania rachunku do dnia poprzedzającego datę waluty obciążenia rachunku włącznie. Środki pieniężne wpłacone na rachunek i wypłacone z rachunku w tym samym dniu nie podlegają oprocentowaniu.
  • Odpowiedz
@KleKotka: konta oszczędnościowe mają śmiesznie niski procent. Żeby ludzie oszczędzali pieniądze na kontach to musieliby dostać co najmniej z 15% a to spowolniłoby gospodarkę. Lokaty i konta oszczędnościowe muszą mieć niski procent żeby nie były interesujące bo to najprostsza droga do oszczędzania. Alterynatywami są tylko formy trudniejsze w zrozumieniu albo wydawanie tych samych pieniędzy więc banki i państwo wolą żebyś wydawał. Jak chcesz oszczędzać na naprawdę korzystny % to dokupuj regularnie
  • Odpowiedz